Naujienos

Andrioniškyje pražydo mėlynos mėtos...

Kalėdos – stebuklų metas... Į Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės jau kelinti metai skelbiamą akciją „Knygų Kalėdos“ šiemet atsiliepė vos prieš mėnesį lankytojų dėmesiui pateikusi tapybos darbų parodą „Žemė sapnuoja mane“ vilnietė dailininkė, poetė Regina Palevičienė (lit. slapyvardis Karilė Verdenė).

Daugiau kaip trims dešimtims susirinkusių poezijos mėgėjų ji pristatė naujausią (beje, jau ketvirtąją ) poezijos knygą „Mėlynos mėtos“.

Ši lyrikė, romantikė suvalkietė, gimusi ir augusi Šakių raj., nuo vaikystės matė saulėtekius ir saulėlydžius, pažinojo žiedų paslaptis, pirštais plėšydama paupio rūkus dėliojo juos į savo paveikslus. Eilėraščius ji publikuoja internetinėje svetainėje „Rašyk.lt.“, „Žalioje žolėje“, Amerikos lietuvių laikraštyje „Bičiulystė“, moderniame internetiniame žurnale „Rankos“. Ji taip pat ir literatūrinių almanachų „Jausmų džiazas“ ir „Iš lašo į kibirkštį“ bendraautorė...

Nuskambėjus bardo Vidmanto Plėtos dainos akordams, renginio vedėjos vadžios buvo perduotos puikiai šio darbo specialistei ir Karilės Verdenės draugei Vilijai Dobrovolskienei. Subtiliais humoristiniais pašmaikštavimais buvo sujungti visi – ir žiūrovai, ir Karilės Verdenės eilių skaitovai... O šių – tai labai gražus būrelis susirinkome... Iš Kauno atvyko literatai Virginija Ruškienė ir Vitas Petraitis, ukmergiškis poetas, žinomas fotografas Albinas Kuliešis, kupiškėnė poetė Giedrė Murnikovienė ir šių eilučių autorius... Nuolat tarp poezijos posmų skambėjo nuostabios Vidmanto dainos.

Kokios Kalėdos be dovanų... Visus susirinkusius Karilė apdovanojo nors ir mažomis, tačiau kupinomis jos širdies gerumo dovanėlėmis... Nelikome skolingi ir andrioniškiečiai: labai šauniai autorę pasveikino seniūnė Laima Repečkienė ir kultūros renginių organizatorė Daiva Kruopienė.

O Andrioniškio biblioteka dėkoja autorei, A. Kuliešiui ir V. Petraičiui už padovanotas knygas. Tikros KNYGŲ KALĖDOS...


Antanas Žvikas, Andrioniškio bibliotekos vyresn. bibliotekininkas