Naujienos

EILĖMIS IR DAINOMIS APIPINTI BIBLIOTEKŲ METAI

Mūsų, bibliotekininkų, dienos bėga šalia knygų, tad dažnai tenka ne tik prie poezijos „prisiliesti“, bet ir savo eilėraštį sukurti. O dar jei atrandi eiliuojantį kolegą – kyla noras pasidalinti į posmus sugulusiais žodžiais. Tad mes, du bibliotekininkai Diana ir Antanas, pasitelkėme į pagalbą N. Elmininkų kaimo bendruomenės ansamblį „Elmė“, sudėliojome poezijos ir dainų programą ir pateikėme klausytojams.

Nesame dideli kūrėjai ir poeto vardo tikrai nenusipelnome, bet nuoširdžiais žodžiais pasakojame apie gimtinę, meilę, gyvenimą. Ansamblio vadovės Irenos Kuliavienės parinktos dainos, dažniausiai niekam negirdėtos, papildo ir paryškina mūsų žodžius. Savam rajone jau daug kur pabuvojome, tad atėjo laikas rajono riboženklį kirsti. Rajonų bendruomenės, bibliotekininkai – bendrauja, taip ir paskleidžiama žinia apie mus ir mūsų programą. Kiekvienos viešnagės metu pavyksta užmegzti naują ryšį – tarsi grandinė tęsiasi pakvietimų virtinė. Esame ir Anykščių literatų klubo „Marčiupys“ nariai, tad klubą atstovavome Skapiškyje, Uoginiuose (Kupiškio r.), Daumantiškiuose (Ukmergės r.), Ignalinoje. O „Elmė“ šiais metais jau aštuonis kartus mus su Antanu lydėjo į renginius.

Visada prisistatome, kad esame bibliotekininkai, tad ir kaip kolegos gyvena apžiūrime, ir pabendraujame. Kaimynai bibliotekininkai Kupiškio (Subačiaus, Skapiškio) ir Rokiškio (Juodupės, Pandėlio, Martynonių) rajonuose lyg ir geriau gyvena, nes bibliotekose šilta (!). Rūpesčių, turbūt, niekur nestinga: norėtųsi ir knygų, ir spaudos daugiau... Bet bibliotekininkai dejuoja ir skundžiasi retai, dažniau džiaugsmais dalinasi, apie renginius pasakoja.

Lapkričio 19-ąją vykome į Lailūnus – Rokiškio rajono pakraštyje, prie Kupiškio marių prisiglaudusį nediduką kaimelį. Ten mus pakvietė Rokiškio raj. Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Martynonių filialo bibliotekininkė Rita Inčiūrienė. Susipažinome, prisistatėme, eiliavome, dainavome. Užsukome ir į biblioteką, knygų fondą, parodas apžiūrėjome. Gražiai išnaudota bibliotekos erdvės, tvarkinga, patogu lankytojams. Pasikalbėjome apie darbų ypatumus, skaitytojų telkimą, renginių organizavimą. Kad biblioteka gyva ir veikli – matosi pažvelgus į sukauptą medžiagą, foto nuotraukose įamžintas akimirkas. Kaip pasakojo bibliotekininkė Rita, kiekvieną mėnesį būna net po du renginius, vyksta poezijos vakarai, įvairūs susitikimai. Parodos įvairios – jubiliejinės, teminės, rankdarbių... Šiuo metu eksponuojami darbai skirti rudeniui ir ateinančiai žiemai: gražuolės išpuoštos rankų darbo eglutės – lankytojų dovanos bibliotekai. Sutarėme, kad bibliotekos draugaus, bendradarbiaus ir pas mus į svečius užsuks.

O mes, du eiliuotojai Diana ir Antanas su „Elme“ ir toliau dalinsimės literatūrine – muzikine programa, bibliotekas ir Anykščių „Marčiupį“ pristatysime.

Elmininkų ir Andrioniškio filialų vyr. bibliotekininkai Diana Šermukšnienė ir Antanas Žvikas

Nuotraukose – Martynonių, Juodupės, Subačiaus, Skapiškio bibliotekų, Kavarsko, Uoginių, Ignalinos, Daumantiškių literatūrinių renginių akimirkos.