Naujienos

Ateitis baugina ir vilioja

Lapkričio 14 dieną prasidėjo 19-oji Baltijos šalyse švenčiama Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Rubikių biblioteka ją pasitiko jau 9-ąjį kartą. Šios savaitė tema „Ateitis Šiaurės šalyse“.

Pirmoji diena – Skaitymų diena prie žvakių šviesos. Tam tikslui pasirinkome skaityti visiems suprantamą norvegų rašytojo Stian Hule ištrauką iš knygos „Garmano vasara“. Knyga pasakoja apie berniuką Garmaną, kuris vasaros pabaigoje ruošiasi eiti pirmąkart į mokyklą. Ateitis baugina ir vilioja. Jo trys pagyvenusios tetos taip pat su baime žvelgia į ateitį, tačiau nuo ateities niekur nepabėgsi ir jai reikia ruoštis. Kadangi rašytojas yra geras savo knygų iliustratorius, perskaitę ištrauką aptarėme, kas norėta pasakyti iliustracijų fragmentuose.

Prie bibliotekoje kabančio žemėlapio prisiminėme ir suradome Šiaurės šalis Daniją, Suomiją, Švediją, Norvegiją, Islandiją, Farerų ir Alandų salas bei Grenlandiją. Atrinkome joms priklausančias vėliavas. Vaikai panoro pabandyti nupinti Loom bands apyrankes su pasirinktų Šiaurės šalių vėliavų fragmentais. Paruoštoje parodoje „Mus kviečia Šiaurės šalys“ vartėme šiose šalyse kuriančių rašytojų išverstas lietuviškai knygas. Pasirinkome sekančią dieną skaityti ištrauką iš švedų autoriaus Ulf Stark knygos „Tegu baltieji lokiai šoka“ su užduotimi pratęsti Lasės ir jo tėvo kelionę, į kurią jie leidosi daugiau pažinę ir supratę vienas kitą. Kol vaikai skaitė ir kūrė, bibliotekininkė, pasiraitojusi rankoves, kepė vaflius dalyviams, kad šie prie arbatos puodelio pasivaišintų ir dar namo lauktuvių namiškiams parneštų.

Nors už lango lijo ir sutemos greitai apjuosė žemę, bibliotekoje sklandė gera nuotaika ir jaukus degančių žvakių kvapas.

Rubikių bibliotekos informacija