Naujienos

Žemė sapnuoja mane...

Lapkričio 4 d. į tokiu skambiu pavadinimu dailės parodos atidarymą Andrioniškio bibliotekoje rinkosi (beje, nedažnai taip būna) labai gausus andrioniškiečių, svečių ir draugų būrys. Šiandien pas mus atvyko vilnietė menininkė, poetė Regina Palevičienė, literatūriniu slapyvardžiu Karilė Verdenė.

Nuskambėjus kapelos „Pelyša“ (vad. V. Žiukas) muzikančių Danutės ir Jolitos gitaros ir akordeono švelniems akordams, geram pusšimčiui dailės ir muzikos mėgėjų Karilė, dirbanti Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, prisistatė taip:
„Gimiau ir augau Šakių raj. Nuo vaikystės mačiau saulėtekius ir saulėlydžius, pažinojau žiedų paslaptis. Pirštais plėšydavau paupio rūkus ir sudėdavau juos į savo paveikslus. Piešti mokiausi nuo vaikystės. Mano kūryboje dominuoja gamtos ir meilės temos, tik man suprantama gėlių kalba. Tapyba – mano pomėgis. Esu lyrikė, romantikė. Rašau eiles, kurias publikuoju internetinėje svetainėje Rašyk.lt, „Žalioje žolėje“. Amerikos lietuvių laikraštyje „Bičiulystė“, moderniame internetiniame žurnale „Rankos“. Esu almanachų „Jausmų džiazas“ ir „Iš lašo į kibirkštį“ bendraautorė. Esu išleidusi 4 poezijos knygas“.

Karilė prisipažino, kad esanti labai dėkinga savo vyrui Romualdui, kuris, ne tik, kad veža į renginius, kur yra kviečiama, bet net skatina ir pačiai ieškoti naujų nišų...

Atsakiusi į gausybę susirinkusiųjų klausimų, parodos autorė pakvietė į antrame aukšte eksponuojamą parodą. Žavėdamiesi nuostabiais kūriniais žiūrovai vėl klausėsi muzikančių atliekamų kūrinių. Renginio pabaigoje – siurprizas: kartu su drauge Birute Gaučiene, kuri atlieka dainas savo ir Karilės tekstais, padainavo ir Karilė...

Paroda tęsis iki gruodžio vidurio. O tada Karilė kviečia visus į savo naujausios poezijos knygos pristatymą. Vėl skambės naujos eilės ir dainos. Renginys vyks gruodžio 14 d. 12 val. Ruoškitės... Nesigailėsit.


Antanas Žvikas, Andrioniškio bibliotekos vyresn. bibliotekininkas