XVI Nacionalinės bibliotekų savaitės atgarsiai Andrioniškyje


Balandžio 23-29 d. jau šešioliktą kartą Lietuvoje minima Nacionalinė Bibliotekų savaitė. Šiemet ji neeilinė, nes 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais, visoje Lietuvoje vyksta ypač daug – per 1600 pačių bibliotekų rengiamų ir joms skirtų renginių... Šiųmetės Nacionalinės Bibliotekų savaitės moto – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“.

Bibliotekų vaidmuo Lietuvos kultūriniame ir socialiniame gyvenime išlieka didelis, nors kasdien daugelis to ir nemato. Turbūt, daugumai būtų netikėta žinia, kad per metus šalies bibliotekos bendrai priima 25 mln. lankytojų – tiek, kiek jų gyvena Australijos žemyne...

Šiemet Nacionalinės Bibliotekų savaitės renginiais siekiama padidinti bibliotekų įvaizdžio patrauklumą visuomenei, išryškinti bibliotekų tinklo privalumus, atskleisti daugialypį jų teikiamų paslaugų plėtros ir naudos visuomenei potencialą.

Šia proga Andrioniškio bibliotekoje įvyko dviejų knygų pristatymas.

Dar 2015m. pabaigoje vykusioje akcijoje „Metų knygos rinkimai“ biblioteka laimėjo knygų paaugliams penketuką. Dabar pristatomos buvo Dainos Opolskaitės „Eksperimentas gyventi“ ir Rebekos Unos „Atjunk“. Labai džiugu, kad renginio vedėjomis tapti sutiko jaunimo reikalų tikros žinovės Anykščių Švietimo pagalbos tarnybos specialistės Justė Burbulė ir Virginija Kučienė. Svarbiausia, kad renginiui neliko abejingi Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos gimnazistai, lydimi gimnazijos direktorės Aušros Sapkauskienės, ne pirmą kartą lankantys mūsų renginius.

„Eksperimentas gyventi“ - drąsus kūrinys, leidžiantis suprasti jaunimui savo gyvenimo kelią bei šalikeles, pasverti savo įsitikinimus ir vertybes. Jame į jauną žmogų žvelgiama su didžiausiu pasitikėjimu ir tikėjimu, kad jis gali pakeisti pasaulį, kuriame gyvena, ir yra pakankamai stiprus tai padaryti.

„Atjunk“ knygos veikėjai gyvena netolimoje ateityje, steriliai išvalytame pasaulyje: be daiktų, pojūčių, visiškai kontroliuojami virtualios sistemos. Keturiolikmečiams Grytai ir Mantui iškyla dilema: tapti sistemos dalimi ar mėginti išlikti savitais žmonėmis...

Atrodo, renginys neprailgo ir tikrai nebuvo nuobodus. Susirinkusiuosius dainomis džiugino anykštėnas bardas Vidmantas Plėta. Rekomenduoju visoms bibliotekoms, kur yra daugiau mokyklinio amžiaus skaitytojų, pasikviesti šias puikias specialistes. Nesigailėsit.


A. Žvikas, Andrioniškio bibliotekos bibliotekininkas