Šventinis savaitgalis Andrioniškyje
 

Gegužė – gražiausias metų laikas... Gaivią žemės žalumą pakeičia įvairiaspalvių gėlių kilimas, obelų ir vyšnių šakas užkloja baltų žiedų sniegas... Visai nenuostabu, kad labai gražų paskutinį gegužės šeštadienį  gausus andrioniškiečių ir jų svečių būrys rinkosi ant tilto per Šventąją. Čia – jau tradicine tapusios Andriusostinės – vasaros turizmo sezono atidarymo – šventės  pradžia.

Skambant kaimo kapelos „Pelyša“ melodijoms, į šventę atvyksta rajono savivaldybės vicemeras Sigutis Obelevičius ir buvęs Andrioniškio seniūnas, dabar savivaldybės  administracijos direktorės pavaduotojas Saulius Rasalas,  andrioniškiečių mylimas rašytojas ir poetas Antanas Drilinga. O štai ir pagrindinis šventės personažas – Upinis... Pasveikinęs visus su sezono atidarymu,  jis paragino ir toliau mylėti, branginti ir saugoti  mūsų  Šventąją. Susirinkusieji atvirukuose rašė savo palinkėjimus  Andrioniškiui ir upei, kurie su vainiku buvo atiduoti jos srovei... Visus metus nematęs išgražėjusio Andrioniškio Upinis su visais panoro jį aplankyti.  Pasidžiaugęs švente jis estafetę perdavė ypač svarbiai šventės daliai – rašytojo A. Drilingos 80-mečio paminėjimui.

Garbusis jubiliatas,  nuskambėjus jo ir kompozitoriaus A. Bražinsko dainai „Aukštaitija mana“ , atliekamai Virginijos ir Danutės, buvo pristatytas, kaip ne tik daugelio prozos, poezijos ir operų libretų autorius, bet ir kaip ilgametis „Moksleivio“, „Nemunas“, „Literatūra ir menas“ leidinių redaktorius, Rašytojų sąjungos ir jos Valdybos narys, 1972 m. „Poezijos pavasario“ laureatas, auksinių rankų stalius ir armonikos virtuozas... Kad andrioniškiečiai tikrai myli savo kraštietį, liudija tai, jog jo knygos Andrioniškio bibliotekoje ir šiandien yra skaitomiausios. Visų džiaugsmui sulaukėme ir naujausios atsiminimų knygos „Vieneri sugrįžimų metai“. Skambėjo poezijos posmai, skirti jubiliatui, jo paties eilės, dovanotos gėlės... Vicemero S. Obelevičiaus tautine juosta perjuostas rašytojas paskaitė savo poezijos kūrinių, ištrauką  iš naujosios knygos. Visus nuotaikingais šokiais džiugino jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Saulašarė“ , vadovaujamas Irmos Baukytės.

Renginio vakarą vainikavo merginų dueto iš Kupiškio „Vaiva ir Vaida“ koncertas. Pilnutėlėje bendruomenės namų salėje neliko abejingo nė vieno. Skambant populiariausioms melodijoms, šokio sukūryje sukosi ir mažas, ir senas... Skirstydamiesi į namus   andrioniškiečiai išreiškė viltį, kad tai tikrai ne paskutinis šių šaunių merginų pasirodymas.

Antanas Žvikas,  Andrioniškio bibliotekos bibliotekininkas