Kaip gimsta knyga?
 

Balandžio 2 -oji - Tarptautinė vaikų knygos diena. Ją švenčiame nuo 1967 metų kartu su Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu.

Minėdami šią datą, Traupio pagrindinės mokyklos pradinukai dalį lietuvių kalbos pamokos praleido bibliotekoje. Žiūrėdami filmuką „Kaip gimsta knyga?“, vaikai sužinojo, kad knyga pirmiausiai gimsta žmogaus galvoje. Leidykloje tekstas surenkamas kompiuteriu, sukuriamas knygos dizainas, forma, nupiešiamos iliustracijos. Knygos maketas keliauja į spaustuvę, kurioje pagamintos formos dedamos į spaudos mašiną. Spausdinti lapai, kurie vadinami lankais, keliauja į lankstymo mašinas. Atspausdinta knygelė keliauja į rišyklą, lankai surišami, pritvirtinami prie viršelio, ir – knyga gali keliauti pas skaitytoją.

Kiekviena knyga randa savo skaitytoją. Bibliotekoje šalia kompiuterių gyvenančioms knygelėms tenka konkuruoti, bet dėka tų vaikų, kurie laisvalaikį praleidžia bibliotekoje vartydami, skaitydami ir nešdamiesi namo, - knygelėms netenka nuobodžiauti. Už tai buvo padėkota aktyviausiems bibliotekos skaitytojams: Laurynai Matuzaitei, Karolinai Kabošytei, Samantai Rotautaitei, Simui Šimkui, Arnui Tolušiui, Gintarei Jogėlaitei ir Indrei Musteikytei. Knygų mylėtojai džiaugėsi prizais ir padėkomis.

Visi vaikai buvo pakviesti draugauti ne tik su kompiuteriu, bet ir su knyga, nes tiktai ji- geriausia patarėja, draugė ir mokytoja.
 

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Traupio padalinio vyr. bibliotekininkė Ramunė Musteikienė