ANDRIONIŠKIS. Stanislovo Semėno fotografijos darbų paroda

Tikro meno neišmokys jokie universitetai ar akademijos. Jis gimsta vieninteliame - Gyvenimo Universitete. Tai dar kartą įtikinamai rodo Andrioniškio bibliotekoje liepos 4 d. atidaryta anykštėno Stanislovo Semėno fotografijos darbų paroda.

Kaip sakė pats parodos autorius, fotografijos meno nesimokė niekur - tai penkiasdešimties metų gyvenimo mokyklos rezultatas...

Turėdamas elektriko specialybę, Stanislovas visą laisvalaikį skyrė fotografijai ir... šaškėms. Būdamas šios sporto šakos entuziastu, Stanislovas yra tapęs daugelio respublikinių turnyrų nugalėtoju ir prizininku. Tarybiniais laikais kandidato į sporto meistrus vardo be nuopelnų niekas nesuteikdavo...

Labai džiugu, kad ir dukra Skaivė ( taip, tai ta pati Skaivė Meškauskienė, buvusi Andrioniškio bibliotekininkė) linkusi į fotografiją, o sporte gal net ir aplenkusi tėtį , yra geriausia Anykščių šachmatininkė ir jaunųjų talentų ugdytoja.

Prisimindamas jaunystės metus Stanislovas pasakojo, kad fotografuoti pradėjo su paprasčiausiu tais laikais tarybiniu fotoaparatu „Smena“. Aišku, tokia technika ir, galbūt, įgūdžių stoka, nesuteikė galimybės dalyvauti kokiuose nors konkursuose ar parodose.

Laikas bėgo... Keitėsi ir tobulėjo technika, atsirado meniniai įgūdžiai. Ir štai turim - ką turim... Prieš mūsų akis nuostabūs, jau subrendusio fotografo, darbai... Nepaisant lietingos dienos, gausiai susirinkę andrioniškiečiai žavėjosi spalvotomis Šventosios, Anykščių miesto ir anykštėnų fotografijomis. Paklaustas, ką labiausiai mėgstąs fotografuoti, Stanislovas nė nedvejodamas atsakė: „Gamtą... galiu valandų valandas praleisti gamtoje, ieškodamas to širdžiai artimo ir mielo vaizdelio...“ Už tai visai nenuostabu, kad fotonuotraukose gamta užfiksuota visais keturiais metų laikais.

Paklaustas apie dalyvavimą parodose ir ar fotografija padeda pragyventi, Stanislovas kukliai nusišypso: „Kur čia man?...Esu paprašytas padaryti keletos vestuvių nuotraukas, bet visas atidaviau... Tebūna atminčiai“. O iš tikrųjų, jo paroda buvo eksponuota L.ir S. Didžiulių Viešojoje bibliotekoje, Anykščių savivaldybėje. Artimiausiu metu numatyta paroda Kavarske.

Kokie ateities planai?... Fotografo objektyvo taikiklyje - Rubikių ežeras.

Tikiuosi, kad Stanislovas nesupyks, jei išduosiu jo paslaptį, kada gražiausios būna nuotraukos. „Kai fotografuoju ...rūke“. Tad, tiršto rūko, Stanislovai...
 

Antanas Žvikas, Andrioniškio bibliotekos vyr. bibliotekininkas