Koncertas dailės galerijoje


Vasario 14 d. Svėdasų dailės galerijoje naują albumą "Jaunystės dienos" pristatė Anykščiuose gyvenantis bardas Kazimieras Jakutis - Pagulbis su grupe. Spingsėjo žvakelės, degė ugnis senoviniame žibinčiuje, o pilnutėlė salė muzikos mylėtojų pasijuto kaip gražiausių praeities metų kelionėje.

K. Jakutis – Pagulbis, kaip sodžiaus vaikas, ypatingai mėgsta koncertuoti mažuose miesteliuose - čia muzikos vakarai ypatingi, jaudinamai nuoširdūs. Svėdasų galerijos salė prisirinko pilnutėlė, beveik pusšimtis klausytojų atvyko iš miestelio, aplinkinių kaimų, Andrioniškio, net Šepetos (Kupiškio raj.). Kai kurios moterys ta proga net pasipuošė balinėmis suknelėmis, juk tądien buvo meilės bei įsimylėjėlių diena - Šv. Valentinas. Koncertavo trise, kaip kokie progresyviojo roko atstovai "Emerson, Lake and Palmer", nors pasak K. Jakučio, koncerto metu pakeitusio tris gitaras, pirmąsyk išbandė elektrinę gitarą, pūtė armonikėlę ir dainavo. Kito muzikanto Vaido Indrašiaus sintezatorius grojo kaip smuikas, dūdelė, fleita, pianinas ar vargonai. Iš širdies, kūrybingai mušamaisiais grojo Gediminas Legas. Klausytojai tiesiog pasinėrė į kelionės mistiką, tarsi sugrįžo į kadaise išgyventus praeities laikus, nuostabiausias dabarties akimirkas.

Dainuota apie tai ko neturi jauni - apie tokį tikrą ir net meilei palankų gal ir gyvenimo rudenį, apie paribių Rytų aukštaičių tarme tariant "prispėjusius" obuolius, apie jų gabenimą parduoti į Leningradą, apie tą mylimą metų tėkmėje nutolusį ir lyg jau nebe tą kraštą, apie ilgesį, meilę. Apie įsimylėjėlių nerealią kelionę Rusijos imperijos tyrais traukiniu į beribes tolumas pasigėrėti Šiaurės pašvaiste, ir apie tai, kad "jau atėjo metas išsiskirt..."

Renginys baigėsi plojimais, trumpais dialogais, bardo kvietimu į poezijos "atlaidus" Pagulbyje ir klausimėliu apie gimtąją K. Jakučio tarmę ir tėviškę – Dūkštą (Ignalinos raj.),už kurį buvo skirtas prizas.

Raimondas Guobis

Autoriaus nuotr.