Elektroninės knygos. Kas tai?

Naujosios technologijos įsitvirtina ir tampa mūsų kasdienybės dalimi. Užaugusi naujoji karta jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be skaitmeninio pavidalo informacijos. Vyresnioji karta taip pat sėkmingai mokosi naudotis informacinėmis technologijomis.


Skatindami vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninį raštingumą Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Troškūnų bibliotekoje balandžio 27 d. įvyko pažintinė popietė „Elektroninės knygos. Kas tai?“ Renginio metu dalyviai sužinojo ir susipažino  su elektroninėmis knygomis, kur ir kaip jas rasti, kaip skaityti, atsisiųsti.

Renginio dalyviai diskutuodami pabrėžė, kad greitos informacijos, naujienų ieškoti, skaityti internete yra operatyviau ir greičiau. Skaitmeninė knyga taip pat turi pranašumų lyginant su tradicine knyga. Skaitmeninė knyga talpina daug daugiau informacijos ir primena interaktyvią enciklopediją – su tekstu, vaizdais, garsine informacija, ir žinoma, plačiomis paieškos galimybėmis.

Kita vertus, tradicinė knyga neužleis savo vietos skaitmeninei, nes tiesiog yra dalykų, kurių pastaroji pakeisti negali. Skaitytojai pripažino, kad niekas nepakeis malonių emocijų, vartant naujai išspausdintą knygą, dvelkiančią šviežiu popieriaus ir dažų kvapu. Arba atvirkščiai – galimybės paimti į rankas daugelio žmonių jau skaitytą knygą, kupiną istorijos ženklų.

„Nereikia galvoti ir tikėtis (bent jau artimiausioje ateityje), kad skaitmeninės knygos pakeis spausdintas. Tokio tikslo nėra. Jos puikiausiai atranda savo nišą ir, atsižvelgiant į išsikeltus skaitymo tikslus, skaitytojui padeda juos pasiekti“. (Vilniaus universiteto skaitmeninių medijų laboratorijos docentas, daktaras A. Gudinavičius)


Troškūnų bibliotekos informacija