Šviesos ir žodžio šventė „Žiema Šiaurėje“
 

Jau tradicija tapo Šviesos ir žodžio šventė, kuri pradeda Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Tūkstančiuose Šiaurės šalių bibliotekų, mokyklų vyksta skaitymo balsu renginiai, kviečiantys susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį.

Lapkričio 11 d. 10 val. į Svėdasų Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos biblioteką rinkosi patys mažiausi – pirmokėliai ( mokytoja Rita Palskienė) ir antrokėliai (mokytoja Daivutė Kirvėlienė).

Šiemet literatūra parinkta pagal temą „Žiema Šiaurėje“- mažiesiems skaitytojams Ingos Borg knyga „Žiema su Plupu“. Degant senovinei žibalinei lempai, žvakelėms miestelio bibliotekininkė Violeta Gliaudelienė papasakojo apie šventės tradicijas, apie rašytoją ir dailininkę Ingą Borg, perskaitė tekstą apie Plupą – Švedijos kalnuose gyvenantį mažą simpatišką žmogeliuką su mėlynais plaukais, raudona nosimi ir oranžiniu šaliku. Vaikams patiko linksmasis knygos herojus. Vėliau, jau piešdami, dalinosi pasakos įspūdžiais. Piešiniuose - smagus žmogeliukas ir šiaurietiškas peizažas , kalnai, sniegas.

Mokyklos bibliotekininkė Danutė Rimienė labai gražiai papuošė bibliotekos patalpas, o pati aktų salėje pravedė renginį trečiokams ir ketvirtokams...
 

Tekstas ir nuotraukos Dalios Paulavičienės