Irenos Meištaitės akvarelių paroda


Iš dangaus virvėm sliuogia angelai
Išblyškę, ilgus plaukus draiko vėjas
Stebiu pro langą juos ir man beveik gerai
Aukštu žemiau kaimynė akvarelę lieja
Joje sparnuoti ir linksmi, šiek tiek putnoki
Cherubinai taškos debesyse. Lyg vandeny
Pamačius angelus ant virvių šaukia ji: “Sustokit!
Aš jus išliesiu piešiny.

Šiandien tokią gražią rudens nuauksintą popietę susirinkome čia pabūti kartu su svečiais iš Vilniaus. Savo parodą mums pristato žymi subtilios sielos menininkė dailininkė Irena Meištaitė. Ir kas galėjo pagalvoti, kad kadaise Svėdasuose gimusi mergaitė išaugs į žinomą garsią dailininkę ir savo parodą pristatys gimtojo miestelio Svėdasų bibliotekos meno galerijoje.”

Tokiais žodžiais spalio 25 d. renginį pradėjo svėdasiškė Irma Deguckienė.

Apie dailininkę ir jos pasiekimus papasakojo mokslininkas bibliotekininkas, bibliografas, kultūros puoselėtojas, pedagogas ir visuomenininkas Vytautas Rimša, Ireną pasveikino svėdasiškių draugijos „Alaušas“ pirmininkas Algimantas Indriūnas, nuoširdžius žodžius dovanojo tautodailininkas skulptorius Aleksandras Tarabilda, o dainas Onutė Jėckienė.

Visus sužavėjo Irenos nuoširdumas, šiltas bendravimas, jos žavesys. “Baltas popieriaus lapas, skaidrus dažas ir švelnūs teptukai - mano sielos išraiškos priemonės. Man labai patinka gėlės, todėl jas dažniausiai ir tapau, - prisipažįsta menininkė, - Labiausiai mėgstu dirbti gamtoje. Čia aš būnu viena ir kartu su viskuo, kas man padeda: saulė, vėjas, medžių, pievų, paukščių balsai, rūkai, atodangos ir kt. Nors dirbdama, rodos, jau nieko negirdžiu, bet tikriausiai tai tarsi kokia dievybė įlieja į paveikslą gyvybę. Gamta mane žavi, užburia, aš niekaip negaliu atsistebėti Aukščiausiojo išmone kuriant pasaulį. Peizažui aš renkuosi motyvus, o štai gėles galiu piešti ir lieti, tapyti akvarele, visas, visokias, visur ir visada. Nors pievose ir miškuose jos laukinės, užgrūdintos vėjų, lietaus, kaitrios saulės, man artimesnės savo vidine kalba ir subtilia esybe yra išpuoselėtos darželių gėlės, kurios savo stulbinamą grožį išskleidžia ir rodo atvirai, išdidžiai, lyg puikiai žinotų savo vertę ir net varžytųsi tarpusavyje“.

Dailininkė gimė 1947 m. gruodžio 1 d. Svėdasuose (Anykščių raj.). 1966 m. baigė Utenos I vid. mokyklą. 1971 m. baigė Lietuvos dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija), dailės tekstilės fakultetą. Po studijų pasinėrė į kūrybą.

Nuo 1984 m. dalyvauja Lietuvos, Baltijos šalių bei tarptautinėse parodose.

Menininkės darbų yra Utenos kraštotyros muziejuje, Žemaičių dailės muziejuje ir privačiose kolekcijose Lietuvoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Liuksemburge, Austrijoje ir Ispanijoje.

Po parodos pristatymo neskubėjome skirstytis. Norėjosi pabūti drauge, pabendrauti. Prie arbatos puodelio Irena dalinosi prisiminimais, skambėjo dainos. Irena - puiki dainininkė, renginyje dalyvavo Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choro „Aidas“ daininikai Edmundas Baliukas ir Algimantas Indriūnas, o ir svėdasiškiai ne prastais balsais, taigi pasidainavimas buvo puikus. Šiltas, jaukus renginys.

O dailininkės Irenos Meištaitės akvarelių parodai abejingų tikrai nebus – švelniomis pastelinėmis spalvomis nutapytos gėlės, peizažai žavi ir užburia.

Svėdasų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Violeta Gliaudelienė