Vytautas Valiauga. „Palikti Lietuvoje“

Vytautas Valiauga. „Palikti Lietuvoje“

 

Gegužės 28 d. Troškūnų multifunkciniame centre buvo pristatyta kraštiečio Vytauto Valiaugos knyga „Palikti Lietuvoje“. Knygos pasakojimai nukelia skaitytoją į mažą pokario Lietuvos miestelį Troškūnus, kur, 1944 m. mirus mamai, o po trejų metų sovietiniams okupantams įkalinus Magadano kalėjime tėtį, keturi nepilnamečiai vaikai liko vienui vieni. Per savo išgyvenimus autorius įtaigiai perteikia nežinios ir netikrumo kupiną pokario metų tikrovę. Autentiški pasakojimai atskleidžia alkaną, pilną nepriteklių ir skriaudų vaikų gyvenimą. Knyga baigiasi, kai prasideda naujas autoriaus gyvenimo etapas. Jis išvažiuoja studijuoti į Vilniaus universitetą. Tada Vytautui buvo dvidešimt metų.

Renginį vedė ir Vytautą Valiaugą kalbino Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus vyresn. mokslo darbuotoja hum. m. daktarė doc. Solveiga Daugirdaitė. Ištraukas iš knygos „Palikti Lietuvoje“ skaitė Lietuvos radijo diktorius Juozas Šalkauskas.

Vytauto Valiaugos atsiminimų knygą parengė ir išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Dėkojame šio centro viešųjų ryšių specialistei Vilmai Juozevičiūtei už padovanotas knygas  Troškūnų bibliotekai ir jos skaitytojams.

Aurelija Deveikienė, Sigita Steponavičienė
Troškūnų filialo vyr. bibliotekininkės