Padėkota už žydintį Traupį


Gaivia žaluma po pavasarinio lietaus alsuojantį gegužės 22–osios vakarą į Traupio bendruomenės salę gausiai susirinko traupiečiai ir svečiai pagerbti gamtos sergėtoją ir puoselėtoją Sigutį Obelevičių.

Gamtininkui padėkota už žydintį Traupį, už begalinę meilę gamtai, už naująją knygą „Gamtos dovanos“.

Renginį vedė bendruomenės pirmininkė Janina Savickienė, Sigutį Obelevičių sveikino jo bendramintė, Antano Baranausko vidurinės mokyklos direktorė Ona Repečkienė, Traupio pagrindinės mokyklos direktorė Janina Palikevičienė, Traupio seniūnė Daiva Tolušytė, bendruomenės moterys. Bibliotekininkė Ramunė Musteikienė supažindino su gamtininko knygų paroda „Vartai į gamtos paslaptis“.

S. Obelevičius, pristatydamas naująja knygą „Gamtos dovanos“, dalijosi įspūdžiais, kaip pavyksta suderinti vadovavimą rajonui, Traupio botanikos sodo priežiūrą ir knygų rašymą; turėjo atsakyti į daugybę klausimų apie augalus, dalijo patarimus, atskleidė vizijas, kokį mato ateityje Traupio botanikos sodą, džiaugėsi sūnaus biologijos studento Žygimanto pomėgiu gamtai, dėkojo šeimai už pakantumą. „Pažinimui ribų nėra, augalų tyrinėjimo procesas begalinis, aš galėčiau apie kiekvieną augalą parašyti po knygą“ – dalijosi mintimis knygos autorius.

Bendruomenės moterys parengė siurprizą – vaišės buvo netradicinės: iš žolių ir gėlių, aprašomų S. Obelevičiaus knygoje „Gamtos dovanos“. Buvo ragaujama ir spėliojama: iš kokio augalo pagamintas vienas ar kitas patiekalas. Ir nuspręsta, kad neverta užminti pakelėje augančios gėlės ar žolės, – viskas puikiausia tinka stalui, gydo kūną, o pažinimo džiaugsmas – sielą.

Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Traupio padalinio vyr. bibliotekininkė Ramunė Musteikienė