Užkeikto žiedo beieškant

Užkeikto žiedo beieškant

 

Pasaka – tai stebuklų šalis, bekraštis fantazijos pasaulis, tai – „gerų pabaigų“ pasaulis: čia pildosi troškimai ir svajonės.

Traupio pagrindinės mokyklos jaunesnių klasių moksleiviai džiaugsmingai pasinėrė į devynmetės Indrės Musteikytės knygos „Užkeiktas žiedas“ pasaulį: išsiruošė į kelionę ieškoti užkeikto žiedo.

Vedini pagrindinės knygos herojės Žakasnės, keliautojai pabuvojo daugelyje pasakiškų šalių.
Susitikę su Julijumi, saugančiu „Girios sieną“ ir maramatuku Mimi iš Maramatukų kalno, keliautojai godžiai gėrė svajonių skonio auksinį vandenį iš Auksinės upės, pabuvojo Drugelynėje pas karalienę Flarijoną, svečiavosi pas Gugą Gugasaso iš Normalinio miesto, kuris viliojo keistais vaisiais: vieni jų –gėphozai, nešantys blogį, kiti – pomfisorai, nuo kurių pasidarai geras ir gražus... Keliautojams besilinksminant Žuysos garde, šventę norėjo pavogti švenčių Vagilis, bet nesėkmingai, nes pats užsikrėtė linksmybėmis. Galop, žiedo ieškotojai, prasibrovę pro vartininką, pateko į Dartano pilį, kur pagaliau rado užkeiktą žiedą. Raganai Belidei jį atbūrus, stebuklingasis Laimės žiedas buvo padovanotas pasakos autorei – Indrei.

Jaunosios autorės akys švytėjo džiaugsmu. Stebėti savo sukurtus atgijusius personažus ir pačiai pabuvoti iš šalies savo pasakoje, tai ir yra turėti rankose Laimės žiedą. Niekad nepaleisti iš rankų kūrybos paukštės jaunajai kūrėjai linkėjo mokyklos direktorė Janina Palikevičienė ir Indrės mokytoja Daiva Dailidėnienė.

Šią pasakišką kelionę organizavo mokytojos J. Savickienė, D. Dailidėnienė, A. Obelevičienė, G. Baravykienė. „Užkeikto žiedo“ personažus puikiai įkūnijo devintokai: Ineta – Žakasnę, Audrius – Julijų, Marius – maramatuką Mimi, Justas – Senelį, Diana – Gugą ir raganą Belidę, Daina – karalienę Flarijoną, Darius – vartininką.

„Užkeiktas žiedas“ – antroji devynmetės traupietės Indrės Musteikytės knyga. Pirmąją pasakų knygą „Laikrodukas Tuksis“ mergaitė išleido būdama aštuonerių.

Straipsnį parengė
Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Traupio padalinio vyr. bibliotekininkė Ramunė Musteikienė