„Mano slaptas šaltinis“

„Mano slaptas šaltinis“

 

2013 m. sausio 23-osios popietę Svėdasų bibliotekoje vyko dailės terapijos asmeninio patyrimo seminaras „Mano slaptas šaltinis“.
Seminarą vedė dailės pedagogė, dailės terapijos specialistė Rūta Baronienė.
Biblioteka visai popietei virto kūrybinėmis dirbtuvėmis. Rūtos nuoširdumas, šiltas bendravimas su seminaro dalyvėmis dovanojo puikias akimirkas, leido atitrūkti nuo kasdienybės, pasijusti laisvesnėmis, kūrybingesnėmis.
Dailės terapija yra viena iš meno terapijos krypčių, apimanti dailę, psichologiją ir psichoterapiją. Tai būdas reikšti savo mintis ir jausmus piešiant, tapant, lipdant. Dailės terapinis procesas pagrįstas supratimu, kad mūsų kūriniai gali padėti suvokti, kas esame, padėti išreikšti jausmus ir mintis, kurių negalime išreikšti žodžių pagalba. Dalyvavimas tokiame procese, tai galimybė atverti "langą" į savo vidinį pasaulį, pamatyti ir priimti save. Tai puiki galimybė suteikti laiką sau - piešiant bei kuriant.
Kūrybiniame darbe naudojome monotipiją - spaudos techniką, kuria yra padaromas unikalus, originalus atspaudas ir papildomas, išryškinamas įvairiausiomis dailės priemonėmis: dažais, pieštukais, anglimi, moliu ir kt. Labai svarbus darbų aptarimas – daug sužinojome apie spalvų, formų, simbolių reikšmes, giliau pažvelgėme į pačią kūrybą, kūrinio „skaitymą“, prisilietėme prie labai subtilaus vidinio pasaulio.
Kadangi seminaras tiko ir patiko, nutarėme ir ateityje rengti panašius užsiėmimus – taigi susitiksime vasario mėnesį ir vėl pasinersime į kūrybą...

Vyr. bibliotekininkė Violeta