Bibliotekos renginiai, skirti Oninių šventei

Bibliotekos renginiai, skirti Oninių šventei

 

Oninės – pati gražiausia ir iškiliausia Traupio miestelio šventė, kurios švęsti susirenka didžiulis būrys tėviškėnų, svečių, miestelio gyventojų. Seniūnijos, bendruomenės, kultūros namų ir bibliotekos bendromis pastangomis svečiams dovanojama įvairiapusė kultūrinė programa, miestelis pasipuošia floristiniais kilimais.

Biblioteka kasmet Oninių šventei rengia žymių kraštiečių kūrybos pristatymus, parodas.

2010 m. liepos 31 –ąją biblioteka organizavo klaibūniečių menininkų Simono ir Arvydo Jankų parodą: „Traupio mozaika“. Fotografijose ant drobės - meniškai užfiksuoti Traupio vaizdai: Šv. Onos bažnyčia, upė Nevėžis, botanikos sodas, Traupio panorama ir kiti.

Renginio metu parodos autoriai pateikė dar vieną siurprizą: ką tik, prieš kelias valandas pasiekusią Traupį meninių fotografijų albumą „Traupio botanikos daržas“, kuriame puikuojasi nuotraukos iš nuostabaus sodo augalų žydėjimo. Šias knygas menininkai dovanojo botanikos daržo įkūrėjui S. Obelevičiui ir bendruomenės pirmininkei J. Savickienei.

2009 liepą biblioteka sukvietė žymius kraštiečius jų kūrybos pristatymui.

Renginyje dalyvavo: poetė, publicistė B. Silevičienė, kaimo rašytojų sąjungos pirmininkas K. Fedaravičius su žmona Prane, dailininkas grafikas P. Šiaučiūnas.

B. Silevičienė savo dešimtąją knygą „Čia tavo namai“ paskyrė Lietuvos vardo tūkstantmečiui pažymėti. Jos knygą, kurioje gvildenamos dorovės problemos, pristatė knygos redaktorius, poetas K. Fedaravičius, įteikęs jai už kūrybą diplomą, bei austinę juostą, kurią užrišo knygos korektorė P. Fedaravičienė.

Poeto G. Stankevičiaus, kuris dėl ligos negalėjo dalyvauti, naujai išleistas eilėraščių knygeles vaikams „Man viskas įdomu“ ir „Nepaprasti stebuklai“ pristatė mažieji skaitovai, o rašytojo humoristinę apysaką pagal filmų pavadinimus „Antras gyvenimas“ apžvelgė K. Fedaravičius.

Svečiai buvo dosnūs: knygas dovanojo ne tik bibliotekai, bet ir seniūnijai, kultūros namams, tėviškėnams.

Šventės dalyviai galėjo susipažinti su eksponuojama ekslibrisų paroda „Tėviškėnams“. Jos autorius dailininkas grafikas P. Šiaučiūnas, pristatydamas parodą, kurioje eksponuojama per 40 ekslibrisų, sukurtų kraštiečiams, džiaugėsi, kad su šia paroda startuoja jo sukurtas tūkstantasis ekslibrisas. Kiekvienam tėviškėnui jis kurtas su meile, apibūdinant jo gyvenimo būdą.

Kraštiečiai kūrėjai, linkint, kad niekad nenutrūktų ryšys su gimtine, aprišti vardinėmis juostomis, austomis Svėdasų krašto audėjos A. Petniūnaitės.

Stengiamės, kad suvažiavę iš visų kampelių kraštiečiai išsivežtų kuo geriausius įspūdžius iš tėviškės, kad jiems čia norėtųsi sugrįžti vėl ir vėl.

Ramunė Musteikienė