Šviesos ir knygos šventė

Šviesos ir knygos šventė

 

Vėjuotą ir tamsų vėlyvo rudens vakarą Traupio vaikai susirinko į biblioteką, kur vyko šviesos ir knygos šventė “Magiškoji Šiaurė” .

Degant žvakučių liepsnelėms, balsu buvo skaitoma užburianti istorija iš islandų rašytojo Andri Snaer Magnason knygos “Mėlynosios planetos istorija”.

Kartu su bibliotekininke magišką istoriją apie vaikų nuotykius mėlynojoje planetoje garsiai skaitė Paulius, Daina, Augustė, Samanta, Indrė, Miglė , Tomas ir Domas. Vaikai buvo supažindinti su šiaurės šalimis, jų vėliavomis, dalyvavo viktorinoje “Ką aš žinau apie šiaurės šalis”. Domas papasakojo apie Švedijos vaikus, kurie viešėjo jo šeimoje pagal Comenius Socrates projektą. Visi šventės dalyviai vaišinosi Trolių Mumių tortu. Trolis Mumis – ryškiausias šiaurės šalių literatūros vaikams personažas.

Įdomu tai, kad šviesos ir knygos šventė – didžiausias skaitymo balsu renginys pasaulyje, kai tūkstančiai vaikų šiaurės ir Baltijos šalyse daugiau nei 2000 vietų tuo pačiu metu klausosi to paties, tik sava kalba skaitomo teksto. Šią akciją organizuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.


Ramunė Musteikienė