Traupio vaikai šventė Knygos dieną

Traupio vaikai šventė Knygos dieną

 

Knyga gimsta ne tada, kai ją sugalvoja, net ne tada, kai parašo, o tik tada, kai ją perskaito.

Sužinoti ar Traupio pagrindinės mokyklos pradinukai skaito knygeles ir ar žino populiariausias pasakas, pas juos atskubėjo linksmas literatūrinis personažas - indėniukas Kikas. Jis džiugiai pranešė, kad šiandien švęsime vaikiškos knygos dieną, kadangi tą dieną gimė garsus pasakų kūrėjas H.K. Andersenas.


Šventė prasidėjo skambiais indėniškais šūkiais, kurie lydėjo kiekvieną sėkmingai atliktą užduotį, atspėtas pasakas, iš kurių bibliotekininkė skaitė ištraukas, žaidimus, skirtus „Coliukei“, „Batuotam katinui“, „Ropei“, „Raudonkepuraitei“, „Raganaitei Lilei“, „Vilkui ir septyniems ožiukams“ ir, žinoma, „Kikui“.


Vaikai su dideliu entuziazmu bendravo su netikėtu svečiu, o kad tikrai myli knygutes, įrodė, uždėdami „antspaudą“ ant plakato „Knygos dienai – valio!“

Bibliotekininkė džiaugėsi aktyviausiais mažaisiais skaitytojais: Jovita Kalibataite, Aušra Ramanauskaite, Agne Augulyte, Ugne Juzėnaite, Vaidu Kalibatu, Karolina Kojaite, Samanta Rotautaite, Indre Musteikyte ir Samanta Augulyte. Šiems knygų mylėtojams buvo įteiktos padėkos bei atminimo dovanėlės.

Kone dvi valandas su vaikais žaidęs indėniukas Kikas palinkėjo visiems tapti gerais skaitytojais ir mylėti knygutes, tada jis ateisiąs paklajoti po pasakų pasaulį ir kitąmet.

Traupio padalinio vyr. bibliotekininkė
Ramunė Musteikienė