Pristatyta kraštotyrinė knyga

Pristatyta kraštotyrinė knyga

 

Balandžio 12 d. Traupio biblioteka sukvietė traupiečius ir svečius į bendruomenės salę, kur vyko Alfonso Keraičio knygos „Kur gimėm, kur augom, kur žemė šventa“ pristatymas.

Rokiškyje gyvenantis Alfonsas Keraitis knygą paskyrė gimtojo Alūkėnų kaimo bei Blauzdžių ir Keraičių giminių XX a. istorijai įamžinti.

Sugrįžti į praeitį ir pakeliauti gyvenimo traukiniu Alfonsą Keraitį pakvietė Traupio pagrindinės mokyklos direktorė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Janina Palikevičienė. Jos kalbėjimas su knygos autoriumi nukėlė klausytojus į IX a. pirmos pusės ir XX a. pradžios Alūkėnų kaimo gyvenimą, šeimos tradicijas, buitį, pokario baisumus, tarybinę santvarką.

A.Keraitis entuziastingai dalijosi vaikystės, jaunystės prisiminimais, kuriuose - net 41 sodybą turėjęs Alūkėnų kaimas, Traupio septynmetė mokykla, stojimas į Kauno inžinerijos institutą. Skausmingiausia tema – pokario baisybių vaizdai, kurių niekas nepajėgs ištrinti iš Alfonso atminties.

Renginyje dalyvavęs žemietis, Anykščių muziejaus kuratorius Tautvydas Kontrimavičius džiaugėsi, kad ši knyga pateks į giminės kraštotyros lentyną, kurioje viso labo tik keliolika knygų. T. Kontrimavičius gyrė knygos autorių už stiprią lietuvių kalbą, nenukrypimą į sentimentus, kas būdinga tokio pobūdžio knygoms ir džiaugėsi radęs knygoje nemažai asmeninių sąsajų su gimtojo Kamisaravos kaimo gyvenimu.Veik dvi valandas trukusį betarpišką bendravimą su svečiais, dainomis apie gimtinę, nuspalvino Traupio dainininkės Vita, Stasė ir Apolonija.

Traupio bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Musteikienė