Traupio vaikai rinko Metų knygą

Traupio vaikai rinko Metų knygą

 

Lietuvoje nuo 2005 m. kasmet vyksta Metų knygos rinkimai. Geriausią Metų knygą atskirose kategorijose: vaikų, paauglių ir suaugusiųjų išrenka patys skaitytojai.

Traupio biblioteka teikė paraišką Nacionalinei M. Mažvydo bibliotekai ir gavo populiariausių knygų penketukus vaikams ir paaugliams.

Pradinių klasių mokinukai aktyviai įsijungė į vaikiškos Metų knygos rinkimus. Bibliotekininkė vaikams pristatė populiariausias metų knygas: K. Kasparavičiaus „Baltasis dramblys“, S. Paltanavičiaus „Kur išskrido pasakėlė“, U. Uliūnės „Kitokia svirplelio diena“, R. Šerelytės „Krakatukų jūra“ ir R. Černiausko „Vaikai ir vaiduokliai“. Vaikai susidomėję klausėsi skaitomų ištraukų, grožėjosi iliustracijomis, skyrė gražiausius piešinukus labiausiai patinkančiai knygai ir galop, nusprendę, kuri knyga pati įdomiausia, balsavo komandomis ir atskirai internetinėje svetainėje www.metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt

Dauguma vaikų balsavo už R. Černiausko „ Vaikus ir vaiduoklius“, ir jie neapsiriko: ši knyga ir tapo visos Lietuvos vaikų išrinkta Metų knyga. Linksmiausia dalis – Metų knygos karūnavimas: karūną gamino ir lipdė patys vaikai.

Knygų penketuką paaugliams pristatė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Palmira Garnelienė. Paaugliai irgi aktyviai balsavo už Metų knygą, o ja tapo Anykščių krašto rašytojo V. Račicko „Baltos durys“.

 

Ramunė Musteikienė
Traupio padalinio vyr. bibliotekininkė