Traupyje pristatytos dviejų pedagogų knygos

Traupyje pristatytos dviejų pedagogų knygos

 

Traupio biblioteka pakvietė moksleivius, pedagogus ir tėvelius į susitikimą su trimis pedagogais ekspertais, kurie savo moksline pažintine veikla garsina mūsų kraštą.

Naujausias savo knygas pristatė pedagogas mokslininkas, publicistas, logopedas, vienintelis vaikiškų elementorių autorius anykštėnas Juozas Danilavičius ir pedagogas, gamtininkas, Traupio botanikos daržo įkūrėjas, Anykščių rajono meras traupietis Sigutis Obelevičius. Apie kolegos gamtininko naująją knygą „Kas po kojomis žaliuoja“ mintimis dalijosi pedagogas, gamtininkas, Raguvos gimnazijos gyvojo kampelio įkūrėjas, roplių mylėtojas Antanas Slučka.

Skaitymas – intelektualumo vystymosi pagrindas.

Juozas Danilavičius gausiai susirinkusiai publikai pristatė knygą apie vaikų vystymosi bruožus „Atsargiai –vaikas“. Autorius pažėrė nepaprastai daug naudingų patarimų, kaip auginti žmogų intelektualia asmenybe.

„Ugdyti vaiką reikia pradėti dar motinos įsčiose. Mocarto tėvas dar negimusiam savo sūnui skambindavo taurėmis, kad vaikas girdėtų, 8 mėnesių vaisiui jau grojo ištisas operas, ir, kaip nekeista, vaikas paaugęs atkartojo tai, ką buvo girdėjęs įsčiose,“ – kalbėjo J. Danilavičius - „skaitymas – intelektualumo vystimosi pagrindas, tad vaiką reikia pradėti mokyti ne mokykloje, o namuose,“ - taip kalbėdamas pedagogas pateikė daug patarimų, kaip vaiką sudominti skaitymu. Įdomu buvo iš mokslininko išgirsti, kad vienerių metų vaikas nesunkiai gali įvaldyti kelias kalbas, kad motinos rankos turi antibakterinių savybių, kurios gydo vaiko odos bėrimus ir kitas susirgimus. Pedagogo teiginys, kad kompiuteriniai žaidimai – intelektualūs narkotikai, gal ir nelabai patiko moksleiviams, kurie turi šią „ligą“, bet J. Danilavičiaus nuskambėjusi frazė „Jei nori būti vidutinybe – užsiimk plepalais ir kompiuteriniais žaidimais,“ – vertė pamąstyti.

Pedagogas suteikė progą susipažinti tėveliams su jo parašytais elementoriais ikimokyklinukams „Volungė“, „Zylutė“, „Genelis“, bibliotekai dovanojo autorinę knygą „Mano mokytojai“.

„...mano vaikai – augalai...“

S.Obelevičius, džiaugdamasis naująja knyga „Kas po kojomis žaliuoja“ juokavo, kad „Jeigu Juozas Danilavičius kalbėjo apie vaikus, tai mano vaikai – augalai. Jausmas, laikant knygą rankoje – tarsi gimus kūdikiui“.


Autorius teigė, jog knygą rašė „neišeinant iš kabineto“, vietoj nereikalingų disertacijų, o rašydamas siekė vienintelio tikslo,- kad skaitytojas, susipažinęs su leidiniu, iškarto jį pamiltų. Knygoje, be mokslinio augalų aprašymo, įdėta daug tautosakos, liaudies išminties, supažindinama su kiekvieno augalo maistinėmis ir buitinėmis savybėmis.

Knyga iliustruota eilės gamtininkų, tarp jų ir S. Obelevičiaus sūnaus Žygimanto – Raguvos gimnazijos abituriento. Gamtininkas džiaugėsi, kad jie su sūnumi - bendraminčiai, bebaigią parengti naują knygą apie grybus ir vylėsi, kad bent vienas iš keturių vaikų paseks jo pėdomis.

Reikia priimti referendumą, kad S. Obelevičius galėtų prižiūrėti botanikos sodą...

Gamtininkas, garsėjantis savo veikla su egzotiškais gyvūnais – ropliais Antanas Slučka pristatė kolegą S. Obelevičių, kaip specialistą – fanatiką. Jis teigė, kad „žmogus, žiūrėdamas į pievą ir mato tik pievą, o Sigitas dideliu greičiu važiuodamas gali „dėti ant stabdžių“, pamatęs tą vienintelį augalą... „Gamtininkas papasakojo nutikimą, kaip, gavęs labai reto augalo sėklų, pasėjo, o daržą prižiūrinti moteris daigelius išravėjo! „O pykti negali, juk 90 proc. žmonių augalų nepažįsta, tad nėr ko stebėtis, kad meras po darbo su kostiumu skuba į botanikos daržą ravėti. Norint sodą sužlugdyti, reikia S. Obelevičių išrinkti į Seimą...“ - juokavo roplių mylėtojas.

Pristatydamas kolegos knygą, A. Slučka gyrė autorių už originalų požiūrį rasti įdomų priėjimą prie knygos: „Ji skiriasi nuo daugumos žinynų apie augalus, kuriuose augalo aprašymui skiriamos vos kelios eilutės. Šioje knygoje skaitytojui suprantamai, įdomiai ir naudingai pateikiama informacija apie kiekvieną augalą. Ši knyga bus tame mano asmeninės bibliotekos skyrelyje, kurį naudoju kasdien“ – teigė A. Slučka.

Knygų autorius ir svečius sveikino Traupio seniūnė Daiva Tolušytė, mokyklos direktorė Janina Palikevičienė, bendruomenės pirmininkė Janina Savickienė, bibliotekininkė Ramunė Musteikienė. Pedagogams ekspertams padėkota už prasmingą pažintinę veiklą, už atvertą galimybę suprasti, pažinti, pamilti žmogų, pamilti gamtą.

Prasmingą buvimą su žymiais žmonėmis lyg pavasariniai saulės spinduliukai savo meniniu šokiu sušildė Miglė, Dominykas, Indrė ir Tomas.


Ramunė Musteikienė
Traupio padalinio vyr. bibliotekininkė