„Šeimų kovos“ Traupio bibliotekoje

„Šeimų kovos“ Traupio bibliotekoje

 

Du pastaruosius šeštadienius Traupio bibliotekoje aidėjęs šurmulys persipynė su įtampa, jauduliu, azartu ir laukimu. Čia vyko projekto „Bibliotekos pažangai“ organizuojamos „Šeimų kovos“.

Pirmojo šeštadienio viktorinoje „Kelionės, atradimai ir išradimai“ su visomis Lietuvos šeimomis rungėsi keturios traupiečių komandos, pasivadinę‚ Sodybiečiais“, „Keliautojais“, „Klaibūniečiais“ ir Aleksiūnų šeima.

Į šimtuką nepatekome, nes dar neturėjome „kovinės“ patirties. Apgailestavome, kad „Protų kovose“ su Gustavu negalėjome savęs išbandyti: tuo metu bibliotekoje vyko kompiuterinio raštingumo kursai. Tad pirmame žaidime pasiektas Aleksiūnų šeimos rezultatas – 137 pozicija iš 823 komandų mus išties džiugino. Trys likusios šeimos irgi įsitvirtini 200–ke.

Na, o antrojo šeštadienio žaidime jau įgavę patirties, supratome, kad vien žinoti teisingą atsakymą neužtenka,- reikalingas ir greitis. Tad rezultatai buvo žymiai geresni – net dvi komandos pateko į šimtuką!

Dalyvavo keturios šeimos: „Aitvarai“, „Nevėžis“, „Personažai“ ir „Troliai Mumiai“. Pirmenybę dalyvauti viktorinoje „Įsimintiniausi knygų herojai“ biblioteka suteikė galimybę toms šeimoms, kurios daug skaito. Tad rezultatai džiugino. „Personažai“ ( Paškevičių šeima) iš keturių žaidimo turų po keturis klausimus, suklupo tik viename atsakyme: iš galimų 80 taškų surinko 72 ir įsitvirtino 76 pozicijoje iš 929 komandų. „Nevėžis“ (Aleksiūnai)-84-ti.

Tiesioginės transliacijos metu šeimos išklausė Vytenio Sinkevičiaus vedamą paskaitėlę apie saugų elgesį internete, vaišinosiprojekto "Bibliotekos pažangai" saldainiaisir džiaugėsi,kad galėjo save išreikšti kaip knygų mylėtojos.

Lauksime naujų šaunaus projekto „Bibliotekos pažangai“ organizuojamų akcijų ir būtinai dalyvausime.

Traupio bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Musteikienė