BLIC turas su vaikiška knyga

Karštą birželio 22 dienos rytmetį Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salė prisipildė džiugaus vaikų šurmulio. Aktoriai Eimantas Bareikis ir Marija Korenkaitė mažuosius anykštėnus pakvietė į interaktyvų teatrinį vyksmą – BLIC turą.

Pakeliauti po knygų pasaulį noriai ir gausiai susirinko vaikai iš Anykščių lopšelio-darželio „Spindulėlis“, Antano Vienuolio progimnazijos stovyklautojai bei kiti bibliotekos bičiuliai. Susitikimo metu aktoriai kūrybiškai ir intriguojančiai pristatė 2020 m. akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas vaikams.

Su rašytojo Selemono Paltanavičiaus knyga „Sniego žmogelių žiema“ netikėtai atkeliavo ne tik šaltas vėjas – čia pat pabiro snaigės, vienas po kito pradėjo ridentis sniego žmogeliukai, kurių dainas girdėti ir linksmas šėliones matyti gali tik vaikai...

Daug gerų emocijų suteikė ir žaismingais nutikimais bei juokingomis detalėmis nuspalvinta, kupina kerinčių gamtos vaizdų Vainiaus Bako eilėraščių knyga „Ką manė kamanė?“, įkvėpusi visą publiką jungtis į repo stiliaus varlių chorą.

Apie mįslingas upes ir kas jose gyvena, kokios žuvys ir kokie augalai ten auga, kur upės teka, ir ką mato, kiek šalių aplanko ir kaip jos palengvina mūsų gyvenimą atsakymus vaikams padėjo rasti Monikos Vaicenavičienės knyga „Kas yra upė?“.

O Neringos Vaitkutės „Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“ visus nukėlė į Mažųjų Klampynių miestelį, kurio gyventojai Aringas ir Smiltė nuolatos įsipainioja paslaptingus ir baugius įvykius, kai nuotykiai prasideda nuo nekalto „žiauriai nuobodu, ką čia nuveikus?“ ir visada baigiasi nenuspėjamai... Džiugu, kad ši knyga triukšmo matuoklio pagalba buvo išrinkta labiausiai anykštėnus vaikus sudominusia knyga!

Už puikų reginį dėkojame aktoriams Eimantui ir Marijai bei programą dovanojusiai Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos komandai, įgyvendinančiai projektą „Menų dūzgės kūrybingai vaikystei-2“.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės