Naujienos

Knygų personažai iškeliauja į „Vaikystės miestą“

Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, sklaidant rajoninės spaudos puslapius, dėmesį patraukė beveik prieš dešimtį metų žurnalistės Daivos Goštautaitės  kalbintų tuometinės Anykščių Antano Baranausko vidurinės mokyklos trečios klasės mokinių (šiandien jau abiturientų) pasiūlymai ir svajonės, kaip jie norėtų švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Štai keletas jų.

Livija: „Vaikų dieną siūlau švęsti parke. Vaikų dieną paskelbs direktorė. Ateina mokytoja ant scenos, kviečia visus vaikus ant scenos šokti ir vaišintis vaišėmis. Toliau eina vaikai prie karuselės, prie mašinų, balionų ir prie vandeninių kamuolių“.

„Aš vaikų dieną pradėčiau išdidžia kalba, kalbos pabaigoje paleistume baltus balandžius ir paskelbtume vaikų dieną ir ji vyktų prie bibliotekos“ – tokį vaikų dienos scenarijų įsivaizdavo Agnė.


Rokas
svajojo, kad  „vaikų dieną visi iš žmonių sudėliotų žodį VAIKAI“, o Tadas ir Nojus norėtų, kad tokioje šventėje prie fontanų koncertuotų Eurovizijos laimėtojas, Madona, Katy Perry ar Justin Bieber...

Tarsi atliepdama slapčiausius vaikų norus ir svajones, keletą metų mūsų bendruomenėje gyvavo graži tradicija. Birželio 1-ąją, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga,  Anykščių miesto parkas pavirsdavo tikru  „Vaikystės miestu“. Jo simbolinėse gatvėse, alėjose, turgaus aikštėje, prospektuose vykdavo daug įdomių dalykų.

Tuomet su džiaugsmu į šventės šurmulį įsiliejo ir Anykščių bibliotekos Vaikų literatūros skyrius kartu su šauniaisiais knygų personažais Karlsonu, Freken Bok, Pepe Ilgakojine,  Muse Ale ir boruže Upse. Su būriu vaikų jie šėliojo Karlsono pievelėje, valgė braškių uogienę, pildė Karlsono autobusiuko svajonių raštą, piešė savo svajonę, rašė laiškus, kūrė eiles, pasakas. Įsidrąsinę kartu  keliavo po „Vaikystės miestą“, kur domėjosi  senoviniais ginklais ir atributika,  šaudė iš lanko, apžiūrėjo šarvus, patys galėjo nusikalti sau laimės pinigėlį... Smalsavo, ką veikia policininkai, atvykę įspūdingais motociklais kartu su tarnybiniu šuniuku Ūku, gaivinosi nuo vasaros kaitros po ugniagesių dovanotu gaisrinės „fontanu“.

„Vaikystės miesto“ sumanytojo ir organizatoriaus – Anykščių rajono savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus ir šventės partneriais tapusių rajono švietimo, kultūros, sporto ir kitų įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų dėka,  parkas klegėdavo nuo vaikų juoko, dainų, žaidimų, lobių ieškojimo, sportinių rungčių ir šokių šurmulio...

Tarptautinę vaikų gynimo dieną  kviečiame visus vaikus ir jų tėvelius apsilankyti Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje! Bendrausime, draugausime, skaitysime knygas, prisiminsime labiausiai patikusius kūrinius, mėgstamiausius knygų herojus. O gal tėvelių skaitytas knygas? Visų knygos bičiulių lauks staigmenos!

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės