Naujienos

„Kas švyti vasario nakties danguje? 2020“

Viena naktis metuose mylintiems poeziją būna ypatinga. Paskutinįjį vasario penktadienį anykštėnai suburia poetus ir literatus, kviesdami ieškoti nakties dangaus švytėjimo, kviečia į tradicinius Anykščių literatų klubo „Marčiupys“  poezijos skaitymus „Kas švyti vasario nakties danguje“. 

Šiemet tradiciniam renginiui buvo parinkta tema – „Posmai iš aukštaitiško kuparo“. O posmų skambėjo daug, nes atvyko svečiai iš Pakruojo, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Vilniaus, Ukmergės, Kėdainių.

Renginį pradėjome eilėraščiu apie kuparą, jį tęsė muziejininkas Tautvydas Kontrimavičius, o tada jau suteikėme žodį svečiams. Eilėms persipynus su bardų dainomis, apie kuparą gražiai papasakojo Linas Bitvinskas.

Džiugu, kad prie vyresniosios kartos kūrėjų prisijungė Anykščių jaunimas: Gintautas Kazakevičius nustebino atlikdamas dainas mongoliškais motyvais, išgirdome ir Žano Šajevičius eiliuotų posmų. 

Pora valandų netruko prabėgti,  norinčių kalbėti eilėmis vis nemažėjo,  tad pakvietėme pailsėti, pasivaišinti, taurę vyno pakelti, puodelį kavos išgerti.

Pamažu dalyvių ratelis mažėjo, beišvykstantiems dalinome simbolines dovanėles. Grąžos gavome pažadus  atvažiuoti ir kitąmet. Ilgiausiai, visą naktį, su būreliu anykštėnų Anykščiuose praleido ukmergiškė Aldutė Lučinskaitė. Ji džiugino ne tik dainomis, bet ir popieriaus lapuose fiksavo literatų veidus. Apie renginio pabaigą paskelbėme tik septintą valandą ryto.

O šiandien, jau internetu, visi dalinamės įspūdžiais, foto nuotraukomis, dėkojame vieni kitiems ir tikrai žinome, kad po metų į Anykščių dangų vėl kils poezijos posmai ir bardų dainos.

Diana Šermukšnienė

Nuotraukos Irmos Randakevičienės