Naujienos

Saugesnio interneto savaitė Debeikių bibliotekoje

Vasario 10-15 dienomis skelbiama Saugesnio interneto savaitė. Debeikių biblioteka taip pat jungiasi prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius.


Vasario 12 dieną Debeikių bibliotekoje vyko įvairios veiklos, kuriose dalyvavo Debeikių pagrindinės mokyklos 5, 6 klasių ir 7, 8 klasių moksleiviai, kartu su informatikos mokytoja Neringa Šermukšniene. Visą renginį vedė šaunioji mokytoja Neringa.

Moksleiviai turėjo apibūdinti kas yra internetas, pristatė skirtingas situacijas, kurios būna viešinamos socialiniame tinkle facebook. Aptarė kokias nuotraukas galima skelbti, kas nutinka įkėlus nuotrauką, ar įmanoma internete paskelbtą nuotrauką ištrinti. Dalyviai nusprendė, jog visada reikia pagalvoti prieš skelbiant savo ar kitų nuotraukas internete.

Pasiskirstę į tris komandas, sugalvoję pavadinimus dalyvavo edukaciniame žaidime „Sugalvok“. Buvo išdėliojamos užverstos kortelės su abėcėlės raidėmis. Kiekviena komanda turėjo ištraukti raidę ir per tam tikrą laiką mokiniai turėjo sugalvoti kuo daugiau apibūdinimų žodžiui internetas iš vienos konkrečios raidės. Užduotis nebuvo sudėtinga, bet konkrečiai raidei žodžių mokiniai turėjo ilgai pagalvoti. Laimėjo „@“ komanda, kuri sugalvojo daugiausia žodžių ištrauktai raidei. Mokiniai dar dalyvavo interaktyvioje veikloje – Laikas „prisijungus“ ir „atsijungus“. Moksleiviai turėjo užrašyti įvairias veiklas, ką galima veikti be kompiuterio ir telefono. Vyko trumpa diskusija, visi kartu aptarė savo veiklas ir po to dar turėjo suvaidinti.

Pabaigoje testu „Ar esi saugus internete?“ visi tikrinosi žinias, ar moka būti saugūs internete. Šios edukacinės veiklos moksleiviams buvo naudingos, nes informacijos niekada nebus per daug.

Labai ačiū mokytojai Neringai ir visiems už aktyvų dalyvavimą.

Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Ingrida Markuns
Nuotraukos Ingridos Markuns