Naujienos

Mažųjų troškūniečių pažintis su biblioteka

Tęsiasi Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai Troškūnų bibliotekoje.
Balandžio 24 d. pas mus apsilankė  vaikų darželio auklėtiniai ir gimnazijos pradinių klasių moksleiviai.


Patiems mažiausiems tai buvo pirma pažintis su biblioteka. Pradžioje nedrąsiai vaikštinėdami tarp knygų lentynų, vaikai laisviau pasijautė, kai atrado knygeles, skirtas patiems mažiausiems. Žaislinės, muzikinės, gausiai iliustruotos knygelės sudomino vaikus. Kol mažieji vartė knygeles, pradinukai jau jungė bibliotekos kompiuterius.

Šiuolaikinė  vaikų karta auga kompiuterių amžiuje ir visi jie daugiau ar mažiau supranta apie šias sudėtingas technologijas. Net darželinukai moka naudotis išmaniaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais.

Technologijos labai daug siūlo vaikui patyrimo prasme, jeigu kompiuteris naudojamas tinkamai. Vaikus supažindinome su ugdymui skirtais žaidimais, kurie lavina kalbą, pasaulio pažinimą, meninę raišką. Spalvingi, animuoti, interaktyviai bendraujantys personažai turi juos sudominti ir padėti mokytis.

Atsisveikindami, vaikai pažadėjo, kad bibliotekoje tikrai apsilankys dar ne kartą. Kol dar nepažįsta raidelių, mažieji nešis į namus paveikslėlių knygeles, o kai išmoks skaityti, taps tikrais skaitytojais. Pradinukai pasidžiaugė, kad bibliotekoje galės pažaisti kompiuterinius žaidimus. Žinoma, dauguma vaikų labiau mėgsta žaisti nei mokytis. Nors kompiuteriniai žaidimai vaikams patinka ir juos vertina daugiau kaip pramogą, bet tuo pačiu jie ir mokosi.

Troškūnų bibliotekos informacija