Naujienos

Anykščių literatai dalyvavo renginyje, skirtame Vietovardžių metams

Lapkričio 7 dienos popiete Liūdynės kultūros centre (Panevėžio r.) vyko trijų rajonų literatų susitikimas „Kai prabyla gimtųjų kaimų vardai“. Popietė buvo skirta Vietovardžių metams. Renginį vedė kultūros namų vadovė Karolina Raziūnienė.


Skaitymus pradėjo mūsų artimi kaimynai – svečiai iš Anykščių literatų klubo „Marčiupys“. Klubą pristatė Diana Šermukšnienė. Literatai Danguolė Dulkytė-Palmaitienė ir Antanas Žvikas skaitė savo kūrybos eiles. Tarp eilių skambėjo bardo Alvydo Apeikio dainos. Puikų anykštėnų prisistatymą, įtaigiai perskaitydama Lino Bitvinsko eilėraštį apie šalia Anykščių stūksančias Storių kalvas, užbaigė D. Šermukšnienė. Liūdynės bibliotekos fondai  pasipildė anykštėnų dovanotomis knygomis.

Zarasų rajono Dusetų literatų klubą „Atgaiva“ atstovavo gausus būrys moterų. Dusetų K. Būgos bibliotekos vedėja Elena Gaižiuvienė kalbėjo apie literatų klubą „Atgaiva“. Eilėraščius apie vietovardžius skaitė klubo narės Monika Matulienė, Elena Arminienė ir Marija Varenbergienė bei zarasiškė Giedrė Mičiūnienė. Dusetiškės mokytojos Leokadijos Malcienės kūrybą skaitė Laima Gorpinič. Bibliotekai zarasiškės taip pat padovanojo knygų kraitelę.

Panevėžio rajono literatų klubą „Polėkis“ pristatė pirmininkė Aldona Liutkevičienė. Savo kūrybą, skirtą vietovardžiams, skaitė Ona Bartulytė, Aldona Liutkevičienė, Ona Striškienė ir Emilija Valentinavičienė. Ona Striškienė po naują savo poezijos knygą „Sodžiuje“ padovanojo Anykščių ir Dusetų literatų klubams. Apie savo kūrybą kalbėjo liūdynietė Stasė Lindienė ir skaitė savo kūrybos eiles.

Ona Striškienė, Panevėžio rajono literatų klubą „Polėkis“, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė
Nuotraukos Vilijos Visockienės