Naujienos

„Ką žinai apie Šiaurės šalis“ literatūrinė popietė-viktorina

Šiaurės šalių literatūros savaitė šiais metais vyko lapkričio 11-17 dienomis. Šie metai yra ypatingi, nes asociacijos „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia 100-ąsias metines.

Dėl to šiais metais skaitymams yra siūlomos knygos ir autoriai yra iš Danijos, Norvegijos ir Švedijos.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema „Šventės Šiaurės šalyse“.

Lapkričio 15 d. Debeikių bibliotekoje vyko „Ką žinai apie Šiaurės šalis“ literatūrinė popietė-viktorina. Dalyvavo Debeikių pagrindinės mokyklos 5, 6 klasių ir 7, 8 klasių moksleiviai, kartu su lietuvių mokytoja Danguole Skvarnavičiene.

Literatūrinėje popietėje-viktorinoje pirmi dalyvavo 5, 6 klasių moksleiviai. Mokiniai susipažino su paroda, kuri yra parengta bibliotekoje, ir skirta Šiaurės šalių savaitei, daug ką sužinojo apie Šiaurės šalių rašytojus, Šiaurės šalis, gyventojus ir jų kultūrą. Po literatūrinės popietės visi dalyvavo viktorinoje. Pasiskirstę į dvi komandas, dar turėjo sugalvoti pavadinimus. Kadangi mokiniai turi išradingą vaizduotę, tad ir jų pavadinimai buvo sugalvoti labai įdomūs: „Samiai“ ir „Šiaurinės vištos“. Buvo leista pasinaudoti pagalbinėmis priemonėmis, informacijos ieškojo enciklopedijose ir internete.

7, 8 klasių mokiniai pasikeisdami garsiai skaitė Josteno Gaarderio ištrauką iš knygos „Sofijos pasaulis“. Po to moksleiviai dalyvavo viktorinoje. Vyresnių klasių moksleiviai pasiskirstė į mergaičių ir berniukų komandas, taip pat turėjo sugalvoti pavadinimus. Mergaitės buvo „Šiaurinės“, o berniukai „Karosai“.

Baigėsi Šiaurės šalių savaitė, bet liko įspūdžiai ir šiltas knygos prisilietimas. Kartu susibūrėme drauge persikėlėme į magišką Šiaurės šalių knygų pasaulį.

Iki kitų metų Šiaurės šalių literatūros savaite!

Debeikių filialo bibliotekininkė
Ingrida Markuns