Naujienos

Muzikos ir poezijos vakaras „Ateik, dovanosiu ir Tau“

„Knygos šventė (literatūriniai tiltai Utenos regione)“ : tai Zarasų viešosios bibliotekos sumanytas projektas su partneriais, apjungęs 5 rajonus. Projekto rėmėjas – Lietuvos Kultūros Taryba.
Kas mėnesį renginiai vyko vis kitame rajone: Zarasų, Ignalinos, Utenos, Molėtų, šiandien (lapkričio 8 d.) atėjo mūsų, anykštėnų, eilė. Bibliotekos salę užpildė ne tik vietiniai žiūrovai, bet ir svečiai – Utenos regiono literatai.

„Ateik, dovanosiu ir Tau“  – tarė poetas Donaldas Kajokas, poetė aktorė Daiva Čepauskaitė,  bei  „Marčiupio“ klubo literatai“.
Muziką dovanojo  anykštėnai Visvaldas Jonušas (saksofonas), jam talkino Stanislovas Aglinskas (pianinas).   

Pirmąją dovaną „įteikė“ saviškis, švelniai vadinamas „Marčiupio“ klubo tėvu, Algirdas Ražinskas.  Jo kūrybos kraitėje jau septintoji knyga. Algirdą kalbino ir naujausią knygą „Kasandra“ pristatė Dangira Nefienė, taiklius pastebėjimus pateikė Tautvydas Kontrimavičius, o Algirdas Gogelis paskaitė autoriaus eiles.

Algirdą Ražinską pagerbė, pasveikino ir rajono meras Sigutis Obelevičius, marčiupiečiai bei artimieji.

Renginį tęsė svečiai.
Donaldas Kajokas – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių poetų, Nacionalinės kultūros ir meno bei daugelio literatūrinių premijų laureatas.

 „Sulaukus tam tikro amžiaus poezija tau atsuka nugarą“ – yra sakęs poetas. Ar iš tiesų taip įvyko, ar dabar žaidžiami prozos žaidimai, pasidalinti mintimis ir kūryba pakvietėme poetą, eseistą, prozininką Donaldą Kajoką.

O rašytoja, aktorė Daiva Čepauskaitė Anykščius lankė jau antrą kartą šiemet.

Jos teigimu poezija yra būdas suprasti pasaulį ir žmones, taip pat ir save, būdas gilintis į pasaulio mįsles, jo sandarą ir net žmogaus sielą. Eilėraštis – tai bandymas išreikšti šiuos atradimus žodžiu, nuolatinis stebėjimas ir stebėjimasis.

Svečiai paeiliui skaitė savo kūrybą, linksmi nuotaikingi D. Čepauskaitės eilėraščiai persipynė su D. Kajoko rimtimi, bet žiūrovams skirtas pusvalandis neprailgo, tad prieš padėkojant, paprašėme paskaityti dar bent po vieną eilėraštį.

 „Marčiupio“ klubas jungia Anykščių krašto literatus. Poetas – skambus, įpareigojantis žodis, tačiau pasidžiaugėme, kad  marčiupiečiai deda kūrybą į knygas (jos eksponuotos parodoje), o daugelio eilės – poezijos sutelktinėje „Marčiupys“. Pati naujausias  – Danguolės  Dulkytės – Palmaitienies knygelė vaikams „Vaikystės kalėdos“ . Ją pristatė  Genovaitė Ražanienė.

Renginį užbaigus „Marčiupio“ literatų eilėmis, visus pakvietėme pabendrauti prie puodelio kavos ir saldumynų stalo.

Diana šermukšnienė

nyksciai.lt