Naujienos

Bibliotekai įteikta ministro padėka už aktyvų dalyvavimą iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“

Vasaros pradžioje Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė švietimo ir kultūros įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“. Šiemet iniciatyva vyko jau ketvirtą kartą. Prie iniciatyvos prisijungė ir galimybę vaikams turiningiau leisti vasarą suteikė ir Anykščių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius.


Šiemet prie iniciatyvos prisijungė ir galimybę daugiau nei 30 tūkstančių vaikų įsitraukti į įvairias veiklas suteikė daugiau nei 300 įstaigų tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse. Saugias edukacines erdves siūlė neformaliojo vaikų švietimo įstaigos, daugiafunkciai centrai, muziejai, bibliotekos, mokyklos.

Rugsėjo mėnesį buvo paskelbtas organizacijų, aktyviausiai prisijungusių prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir pasiūliusių įdomiausių veiklų, sąrašas. Jau antrus metus iš eilės tarp aktyviausių iniciatyvos dalyvių – ir Anykščių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius, kuriam įteikta Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministro Algirdo Monkevičiaus padėka už aktyvų dalyvavimą iniciatyvoje ir turiningų veiklų organizavimą vaikų vasaros atostogų metu.

Visą vasarą, kiekvieną ketvirtadienį, Bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius vaikus kvietė į kūrybinius-edukacinius užsiėmimus, viktorinas, garsinius skaitymus bei robotikos veiklas. Smagiai nusiteikę ir kupini entuziazmo vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Svečiuose pas Pukį Kutulį“ ir literatūrinėje-kūrybinėje popietėje „Kartu su pasaka“. Ypač linksmai ir skaniai vaikai atšventė Pasaulinę ledų dieną, įsimintinas buvo ir edukacinis-kūrybinis užsiėmimas „Juokas – dalykas rimtas“. Garsinių skaitymų metu vaikai mielai diskutavo apie draugystę, skaitė ištraukas iš Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Draugystė ant straublio galo“ ir jau klasika tapusios linksmų istorijų ir paveikslėlių Heinricho Hoffmanno knygos „Vaikai vanagai“.

Aktyviausių organizacijų atstovai laimėjo įspūdingą kelionę į Lenkiją. Veiklų organizatoriai susipažino su Varšuva, aplankė „Koperniko“ mokslo populiarinimo centrą ir planetariumą, Varšuvos universiteto bibliotekos parką, Karalių rūmus, Lazienkų, Arkadijos ir Vilanovo parkus ir rūmus.

Dėkojame bibliotekininkėms ir bibliotekos IT specialistui Justui už vaikams skirtą dėmesį, gyvo bendravimo skatinimą ir kūrybiškumą lavinančias veiklas.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija