Naujienos

Robotika su Pukio Kutulio staigmena

Spalio 1 dieną į baigiamąjį robotikos užsiėmimų renginį Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje susirinko mažieji viešintiškiai.


Robotikos užsiėmimus organizuojanti bibliotekos darbuotojų komanda buvo maloniai nustebinta, kad vasaros atostogų metu vykusių kūrybinių-edukacinių veiklų stovykloje įgyta patirtis paskatino vaikus ir toliau tobulinti konstravimo bei  programavimo įgūdžius. Todėl jau pirmąjį rudens mėnesį vėl rinkomės tęsti pažintį su robotais.

Susitikimus pradėjome dalindamiesi įspūdžiais apie vasarą patirtus nuotykius, skaitytas knygeles, naujus draugus. Vaikai piešė svajonių robotus ir skyrė jiems savo vardus arba  sugalvojo pačių keisčiausių: Citrotronas, Breikis, Nojus, Traleris ir kt. Vardai buvo sukurti ne tik nupieštiems, bet ir anksčiau sukonstruotiems bei patobulintiems  LEGO Education WeDo 2.0 ir  LEGO™ Mindstorms EV3 rinkinių robotukams. Netrukus robotukai buvo pasiruošę  užduočių trasai, kurioje jiems teko pastumti priešininką, apvažiuoti kliūtis, pademonstruoti kitus pranašumus. Smagu, kad robotukų varžybos sulaukė džiaugsmingų palaikymo šūksnių ne tik iš vaikų, bet ir iš tėvelių.

Gražią staigmeną už aktyvią ir kūrybišką veiklą robotikos entuziastams paprašė perduoti ilgą laiką iš savo slėptuvės juos stebėjęs bibliotekos katinas Pukis Kutulis – rainius vaikams dovanojo diplomus, užrašų knygeles ir linksmuosius balionėlius su siurprizu!

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Lalezer Varbliauskienės