Naujienos

Istorinėje knygoje – legendinio Anykščių krašto fotografo Izidoriaus Girčio nuotraukos

Rugsėjo 28-ąją sostinėje Vilniuje, Nacionalinė dailės galerijos auditorijoje pristatyta Vyčio Ramanausko ir Žygimanto Šalkausko knyga „Alumi neprekiaujame – išjungtas vanduo“. Ši knyga yra apie Lietuvos pramoninį alų, restoranus, kavines, aludes nuo 1940 m. sovietinės nacionalizacijos iki 1990 m. kovo 11 d.


Knygoje trumpai supažindinama su alaus daryklų kasdienybe, dailininkų, kūrusių pramoninį dizainą, sunkumus ir pavojus, o Ernesto Parulskio tekstas padeda prisiminti sovietinių restoranų subtilybes. Pateikiama gausi ikonografinė medžiaga – daugiau kaip 2500 iliustracijų: dokumentų, fotografijų, alaus etikečių, padėkliukų, firminių bokalų, kamštelių. Šių darbų autoriai – nuo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų iki niekam nežinomų dailininkų.

Tarp gausybės iliustracijų yra ir legendinio Anykščių krašto fotografo Izidoriaus Girčio nuotraukos, kuriose užfiksuoti alaus buteliai, restoranas „Puntukas“ ir kt.. Knygos autorius V. Ramanauskas prieš beveik dvejus metus lankėsi Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje ir I. Girčio negatyvų archyve ieškojo kadrų su įamžintomis istorinėmis detalėmis, iliustruojančiomis būsimos knygos temą. Kruopštus darbas nenuėjo veltui – V. Ramanauskui pavyko rasti per dvidešimt tokių kadrų, kurie atsidūrė šioje įspūdingoje istorinėje knygoje. 

Dėkojame knygos autoriams V. Ramanauskui ir Ž. Šalkauskui už kvietimą dalyvauti pristatyme ir padovanotą knygą! Nuoširdžiai džiaugiamės be galo kruopščiu ir profesionaliu autorių darbu.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Indrės Rukšaitės ir Violetos Matelienės