Naujienos

Kviečiame į fotografijų parodos „Olga Havlova (1933–1996)“ ir filmo „OLGA“ pristatymą

               
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka ir Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje visus besidominčius Čekijos istorija, politika ir kultūra maloniai kviečia rugsėjo 18 d., trečiadienį, 13.00 val. į parodos „Olga Havlova (1933–1996)“ ir dokumentinio filmo „OLGA“ (rež. Miroslav Janek) pristatymą. Parodos pristatymo renginyje dalyvaus nepaprastasis ir įgaliotasis Čekijos Respublikos Ambasadorius Lietuvoje JE Vit KORSELT.

Fotografijų paroda „Olga Havlova (1933-1996)“, skirta Čekijos Respublikos pirmosios ponios Olgos Havlovos 85-mečiui ir Jos įkurto Geros valios fondo veiklai paminėti.

Olga Havlova buvo pirmoji Čekoslovakijos, o vėliau Čekijos Respublikos prezidento Vaclavo Havelo žmona, čekų visuomenės atmintyje išlikusi ne vien kaip savo vyro bendražygė, jo tekstų kritikė, bet ir kaip asmenybė, aktyviai dalyvavusi Čekijos visuomeninėje veikloje.

Po 1989 m. Aksominės revoliucijos tapusi pirmąja šalies dama savo veiklą nukreipė į pagalbą žmonėms su sveikatos negalia, turintiems socialinės globos poreikių. 1990 metais įkūrė Geros valios komitetą (Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV)) – pirmąjį labdaros fondą tuometinėje Čekoslovakijoje.

Parodos iniciatorė Lietuvoje – dr. Janina Balsienė, Lietuvos universitetų moterų asociacija. Parodą globoja Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje.

Filmo „OLGA“ kūrėjai nesiekė atskleisti naujų tiesų ar pateikti pikantiškų faktų apie Olgą Havlovą. Rekonstruojant anuometinį laiką, pasakojamas išskirtinės asmenybės išskirtinis gyvenimas, kurį nugyveno priimdama visus jo sunkumus ir džiaugsmus, buvo atrama ne tik Vaclavui Havelui, bet ir aplinkiniams, kėlė pagarbą ir pasitikėjimą, neslėpė savo ydų, mokėjo su jomis susitaikyti ir priimti kitų. Filmas gavo Čekijos „Liūtus“ už geriausią 2014 m. dokumentinį filmą.

Renginys vyks Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje (Vyskupo skv. 1, Anykščiai). Renginys nemokamas.

Paroda eksponuojama iki rugsėjo 19 d.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija

 

Daugiau informacijos nyksciai.lt