Naujienos

Žolinių linksmybės Budrių bendruomenėje

Pernai startavęs konkursas – „100-mečio Žolinė“ išrinko 21 sodybą, kurių šeimininkai gražiai tvarkosi aplinką ir augina gėles.

Visos jos buvo apdovanotos geltonos tulpės ženklu. Šiais metais reikėjo pasistengti, kad šalia geltono tulpės ženklo atsirastų žalias tulpės ženklas, todėl geras paskatinimas sulaukė dėmesio ir gražių sodybų net padaugėjo. 

Suvedus rezultatus, teko sumeistruoti 23 žalios tulpės ženklus. Lankant sodybas ir tvirtinant ženklus, apdovanoti šeimininkai džiaugėsi ir žadėjo dar pasistengti ir pagražinti aplinką, pasodinti daugiau gėlių, dekoratyvių medžių, o dviejų  naujai įvertintų sodybų šeimininkai vis klausinėjo, ką reikia padaryti, kad gautų geltoną tulpės ženklą...

Smagu matyti senose sodybose diemedžius, rūtų gyvatvores ir kitas spalvingas senąsias, gal jau ir užmirštas gėles.  Šių metų vasaros pabaiga kaip niekad spalvinga, nes sąlygos yra puikios žydėti jurginams, raganėms, flioksams ir kitoms ryškiaspalvėms gėlėms!

Toliau laukia treti metai, kai reiks kovoti dėl raudonos tulpės ženklo... Dar pagražinti aplinkas, gėlynus. Visi kaip vienas apdovanotieji tikino, kad stengsis, nesvarbu ar jauni 30-mečiai, ar 80 metų močiutė.

Vakare bendruomenės namuose buvo pristatyta 11 kompozicijų Žolinių tematika. Išradingumo čia nestokota. Medžio šaknų raizginiai papuošti uogomis, žiedais, vaisiais, sulaukė daug žiūrovų ir nuostabių įvertinimų. Įdomiausiomis išrinktos: „Rudens voratinklis“, „Ruduo skaičiuoja metų derlių“ ir „Geriausia gulėti ant šiaudų“.

Labai džiugu, kad renginyje aktyviai dalyvavo Vašuokėnų bendruomenė ir „Kavarsko moterų seklyčia“.

Dalyviai, išklausę pranešimą apie augalų naudą žmogui, susibūrė prie stalų, kur vyko degustacija – salotų festivalis. O čia vėl salotų skirtingų gal koks 20 receptų. Ragavo visi, receptais dalinosi ir prisiminė senas, geras dainas, rateliu pasisuko.

Smagu kaime, kai ateina ruduo ir kaip tame posakyje, kad viščiukus reikia skaičiuoti rudenį!

Tad linkime visiems kraštiečiams pilnų aruodų ir daug gražiai išaugusių viščiukų.

Valentinas Gudėnas