Naujienos

Antanas Drilinga: „Aš esu poezijoje, o poezija yra manyje“

Rugpjūčio 7 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Anykščių krašto rašytoju poetu, prozininku, bibliotekos bičiuliu Antanu Drilinga, kuris pristatė savo naujausią knygą „Švelnumas“.

Daugiau nei dvidešimt poezijos ir beveik tiek pat prozos knygų išleidęs Antanas Drilinga naujajame lyrikos rinkinyje „Švelnumas“ skaitytojui pateikia savo gražiausių eilėraščių, sukurtų per pastaruosius trisdešimt metų (1988-2018), puokštę.

Likdamas ištikimas tradicinei meilės ir gamtos tematikai, poetas siekia apmąstyti tauriausius žmogaus jausmus, suvirpinti skaitančiojo širdį, apdainuoti žmogiškųjų santykių švelnumą. Renginį vedė Bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Judita Skačkauskienė ir rašytojas, žurnalistas Linas Bitvinskas.

Renginio pradžioje L. Bitvinskas, kalbėdamas apie A. Drilingos knygą, pabrėžė, kad visų pirma ši knyga yra apie švelnumą ir meilę savo kraštui – gimtajam Plikiškių kaimui, jį supančiam miškui ir visam Anykščių kraštui. Autorius apie savo ryšį su poezija kalbėjo: „Aš esu poezijoje. Per visą mano gyvenimą nuo 11 metų, kai parašiau pirmą eilėraštį Šimonių progimnazijoje, poezija buvo manyje ir aš buvau poezijoje. Ir taip tęsėsi visą gyvenimą. Ir niekam šito nelinkiu, nes kai susergi šita liga pagyti neįmanoma.“

Renginyje dalyvavęs literatūros kritikas, „Švelnumo“ leidėjas Stasys Lipskis, L. Bitvinsko paklaustas kaip sekėsi leisti A. Drilingos lyrikos rinktinę, kalbėjo apie suvienodėjusį šiuolaikinių poetų rašymo stilių, kai darosi sunku atskirti eilėraščių autorius, o A. Drilingą išskyrė kaip rašantį įtaigiai ir nenukrypstantį nuo klasikinės poezijos kanonų: „Antanas turi savitą balsą ir aš linkiu, kad jis jo neprarastų.

Vakaro metu A. Drilingos eilėraščius skaitė Bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus bibliotekininkė Rimvydė Urbonienė. Subtiliai pajuokaudamas savo eiles skaitė ir pats autorius. Vakaro metu taip pat skambėjo smuikininkės Barboros Domarkaitės atliekami romantiški muzikiniai kūriniai, kuri taip pat pasidalijo keliomis istorijomis apie gražią ir ilgaamžę kaimynystę su autoriumi.

Antanas Drilinga nuoširdžiai sujaudintas dėkojo visiems susirinkusiems: „Esu laimingas, kad esu su Jumis. Ačiū Jums visiems. Ačiū renginio vedėjams, kad taip gražiai suvaldėt šitą poezijos stichiją. Dėkoju už Bibliotekos dėmesį man jau daugelį dešimtmečių ir tikiuosi, kad jis bus toliau. Ir aš atiduosiu Jums visą savo dūšią. Ačiū!“

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Indrės Rukšaitės