Naujienos

Edukacinė popietė – „Andersenas ir jo pasakos“

Balandžio 3 d. Debeikių bibliotekoje vyko edukacinė popietė, „Andersenas ir jo pasakos“, kurioje dalyvavo Debeikių pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokiniai ir mokytoja Eglė.


Ar galima įsivaizduoti vaikystę be Hanso Kristiano Anderseno pasakų? Galima, tačiau nelabai norisi.

Kasmet balandžio 2 dieną švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši data pasirinkta neatsitiktinai: tai H. K. Anderseno gimtadienis. Rašytojo vardu pavadintas svarbiausias vaikų literatūros apdovanojimas – H. K. Anderseno premija.

Popietės metu mokiniai daug sužinojo apie H. K. Anderseną, kuris ne tik rašė ir pasakojo istorijas. Rašytojas mėgo karpinius, kuriais puošdavo namus ar netikėtai pradžiugindavo kokį pašnekovą – ne veltui visad su savimi turėdavo žirkles. Visi buvome nustebę, sužinoję, kad H. K. Andersenas bijojo vaikų. „Aš nesileisiu uždaromas vaikų kambaryje“, kalbėjo rašytojas, tai pabrėždamas.

Visi po vieną puslapį skaitėme garsiai pasaką „Bjaurusis ančiukas“. Ši Anderseno istorija lydi visur. Ir patys kartais esame ir bjaurieji ančiukai, dar nežinantys, kad galime tapti gulbėmis.

Pabaigoje mokinukai turėjo pasitikrinti žinias. Visi gavo užduotėles „Andersenas ir jo pasakos“, kuriose buvo aštuoni klausimai.

Kaipgi be fantazijos, nuotykių ir išbandymų, nes H. K. Anderseno pasakos mus džiugins dar daug metų, nes mes jas skaitysime suaugę ir vaikai.

Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Ingrida Markuns