Naujienos

Balandžio 2-oji –Tarptautinė vaikiškos knygos diena

Balandžio 2-osios rytmetį Viešintų bibliotekoje lankėsi patys mažiausi bibliotekos bičiuliai.
Šiandien ypatinga diena – Tarptautinė vaikiškos knygos diena.
Sveikinu, Jus visus – mažus ir didesnius bibliotekos bičiulius!

Nuo 1967-jų kasmet balandžio 2-ąją, t.y. Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena.

Kiekvienas pramokęs šiek tiek judėti, varto knygelę, ieško paveikslėlių, išmokęs skaityti, skaito apie gamtą, nuotykius. Pasirenka kas labiau patinka. Jau tada ir atsiveria knygų paslaptys. Jose yra visko –  ne tik fėjų ir nykštukų, karalaičių ir piktų raganų, bet ir tu, ir aš, ir mūsų džiaugsmai, rūpesčiai, skausmai ir troškimai, gėris ir blogis, teisybė ir apgaulė, gamta ir visa visata. Viskas telpa knygose. Atsiversk knygą! Ji atskleis visas paslaptis!

Vartant pačias gražiausias ir įdomiausias knygas, netikėtai „pabiro raidelės“. Vaikai gavo pirmą užduotį, tas raides sudėti atgal į abėcėlę. Pavyko! Antroji užduotėlė – mįslės („Kas kalba be liežuvio“, „Be burnos, be liežuvio, bet daug ką pasako“, „Baltos lankos, juodos avys, kas išmano tas jas gano“, „Su lapais, bet ne medis, susiūtas, bet ne drabužis“). Susitikimą užbaigėme skaitydami Just. Marcinkevičiaus „Mano knygelės“ ir  palinkėjome vieni kitiems įdomių knygų.

Su vyresniais susitikome po pamokų. Paklausus „Kuo ypatinga ši diena?“, vienbalsiai atsakė „Knygos diena!“. Džiaugiuosi, kad jaunimas skaito ir domisi  knygos paslaptimis.

Kornelijus savo bendraminčiams pristatė savo mėgstamos rašytojos Akvilinos Cicėnaitės knygą „Mano tėtis ir kiti nesusipratimai“. Tai pasakojimas apie Monikos šeimos narius, kokie vingiuoti jų keliai, ir kas gi paslėpta paslaptingame tėčio siuntinyje. Ir apie Monikos ir senelės kelionę pas Monikos tėtį į Naująją Zelandiją. Šią knygą Kornelijus rekomendavo perskaityti ne tik bendraamžiams ,bet suaugusiems.

„Knygos padeda neskubėti“. Šiandien mes neskubėjome

Viešintų filialo bibliotekininkė Jolanta Mameniškienė