Naujienos

Poezijos posmai skambėjo tamsią vasario naktį

Dar ankstyvą rudenį sulaukėme iš  literatų klausimų, ar bus naktiniai poezijos skaitymai Anykščiuose. Tad paskutinį vasario penktadienį literatai, bardai ir poezijos mėgėjai vėl susitiko tradiciniame Anykščių literatų  klubo „Marčiupys“ renginyje „Kas švyti vasario nakties danguje?“

O būrys svečių šiais metais iš tiesų buvo gausus, atvyko net iš 12 rajonų: Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Panevėžio, Kėdainių, Ukmergės, Utenos, Radviliškio, Vilniaus, Pakruojo (gausiausias būrys), Jurbarko, Širvintų.

Šį kartą renginiui parinkome temą „Auginu Lietuvą“. Mintį „pakišo“ Lino Bitvinsko kuriami eilėraščiai vaikams. Lietuvą augina kuriantys žmonės. O kada žmogus pradeda kurti? Turbūt,  kad vos tik ištaręs pirmuosius žodžius. Juk ir pirmas vaikystėje išmoktas mūsų eilėraštis, dažnai būna perkurtas savaip. Iš mažiukų išauga dideli poetai.

Rašyti vaikams nėra lengva. Norint su jais susikalbėti, reikia mokėti į pasaulį pažvelgti vaiko akimis. Taip gimė sumanymas pasiūlyti atvykstantiems į renginį skirti bent vieną eilėraštį vaikams arba apie vaikus. Literatai iššūkį priėmė, noriai dalinosi savo „vaikiška“ kūryba.

Marčiupietis,  Anykščių krašto laikraščio „Šilelis“ redaktorius, nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatas Linas Bitvinskas, į renginį atvykęs tiesiai iš Knygų mugės,  trumpai pristatė visas keturias savo knygas, išleistas per tris pastaruosius mėnesius. Ypatingą dėmesį skyrėme knygai „Daiktų gyvenimas“, nes ji išleista su „Marčiupio“ klubo vardu. Susidomėjome ir naujausia Lino knyga „Kodėl miške švilpauti negalima“, nes labai keistas šis teiginys. Beje, kodėl gi to negalima daryti, Linas taip ir neatsakė, bet visiems renginio dalyviams, kurie to pageidavo,  „Marčiupio“ vardu dovanojo po knygą „Daiktų gyvenimas“.

Ilga naktis, skambant eilėms ir bardų dainoms, netruko prabėgti. Tik paryčiui išvažiavo svečiai iš Kėdainių, Biržų, Kupiškio, Vilniaus, Širvintų, o paskutinės eilės nuskambėjo septintą valandą ryto.

Šį mūsų renginį rėmė Anykščių rajono savivaldybė ir marčiupietis, labai trumpam, tik dėl mūsų, sugrįžęs iš Olandijos – Dainius Žąsinas. Rajono vicemeras Sigutis Obelevičius jam įteikė padėką už aktyvią veiklą, buriant Nyderlandų Karalystės lietuvius, už ryšį su Anykščių kraštu, ypač už knygų leidybos ir renginių finansinį rėmimą.

Naktis baigėsi, tačiau šiltos žinutės, nuoširdūs padėkos žodžiai jau brandina mintį susitikti 2020 metais ir vėl paieškoti, kas švyti tamsiame vasario nakties danguje…


Diana Šermukšnienė

Nuotraukoas Miglės Mikoliūnaitės ir Rimvydo Matijaškos