Naujienos

Iliustracijų parodos pristatymas ir kūrybinės dirbtuvėlės su Marija Smirnovaite

Vasario 26 dieną Debeikių bibliotekoje vyko dailininkės Marijos Smirnovaitės iš lietuviškų pasakų rinkinio „Aukso kirvukas“ parodos pristatymas ir kūrybinės dirbtuvėlės.


Renginyje dalyvavo Debeikių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, 1-4 klasių moksleiviai, mokyklos direktorė ir pradinių klasių mokytojai.

Dailininkė Marija pasakojo, kad gavusi iš leidyklos „Nieko rimto“ pasiūlymą iliustruoti pasakų knygą „Aukso kirvukas“, labai apsidžiaugė.

Dailininkė pasakojo: „Iliustruojant pasakų rinkinį „Aukso kirvukas“ visų pirma man buvo svarbu paveldas. Norėjau iliustracijose prisiliesti prie praeities, tautosakos, todėl naudojau mūsų folkloro simbolius ir motyvus: lelijas, tulpes, žirgelius, žalčiukus, sauleles ir kt.“

Vaikams buvo užduodami klausimai, apie pasakų veikėjus, apie įvairius pasakų rašytojus ir įvairias knygas. Už gerus atsakymus dailininkė padovanojo po knygą.

Po pristatymo visi dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse. Buvo piešiamas bendras piešinys su vaikais. Visi piešė lietuvių liaudies folkloro personažus, įvairias mitines būtybes. Vaikai iš tikrųjų liko patenkinti savo pieštu piešiniu, ir atskleidė didelius kūrybinius dailės sugebėjimus.

O svarbiausia visi gavo dovanų knygą su iliustratorės autografu.


Debeikių filialo bibliotekininkė
Ingrida Markuns