Naujienos

Kalėdų senelio nuotykiai Budrių bendruomenėje

Prieš tris dienas iki šv. Kūčių į biblioteką atėjęs skaitytojas Dainius pasiūlė parašyti Kalėdų seneliui laišką ir paprašyti, kad aplankytų visas bendruomenės sodybas, kurios pasipuošė girliandomis ir šventiniais „šviesuliais“ bei išradingai juos apdovanoti.

Laukti ilgai neteko, jau kitą dieną Kalėdų senelis ėmėsi darbo: parašė gražias padėkas, vienoje kaimo troboje užmaišė saldžią kūčiukų tešlą, iškūreno krosnį ir iškepė kumščio dydžio „šližikus“. Dar karštus kūčiukus sudėjo į pintinę ir su pagalbininku nykštuku Dainiuku išrūko į kaimus pasipuošusių sodybų apdovanoti.

Niekas apie tai nežinojo. Pamatę senelį džiaugėsi ne tik vaikai, bet ir suaugę, o gavę dovanų dar šiltus, tik ką iš krosnies išimtus kūčiukus, sakė, niekada tokių nematę ir tokių dovanų prieš šv. Kūčias niekada negavę. Džiaugėsi Kalėdų senelis su nykštuku Dainiuku, kad trobų aplankyti teko net 12 ir jos baltame sniego patale tikrai atrodė puošniai ir šventiškai.

Patiko Kalėdų seneliui Budrių bendruomenėje, todėl jis ir toliau plušėjo, dirbo, staigmenas ruošė.

Sudarė kaimų senjorų sąrašą, paruošė jiems dovanėlių ir pirmą šv. Kalėdų dieną visus aplankė, o kai per šv. Kalėdas apsilankė tokie svečiai, kaip Kalėdų senelis, snieguolė ir nykštukas, kaimų senjorai pamiršo liūdesį ir vienišumą. Prižadėjo, kad bus linksmi, kiek įmanoma sveiki ir vėl nekantriai lauks Kalėdų ir jų aplankyti ateinančio Kalėdų senelio.

Bet ir čia dar nepabaiga. Bendruomenės namuose nykštukai Robertas ir Juozas suklijavo ir papuošė gražų laimės šulinį. Į šulinį Kalėdų senelis pridėjo išradingų dovanėlių, kurios turėjo išburti kokia laimė, o gal nelaimė kiaulės metais laukia. Salė prigužėjo norinčių savo laimę ateinančiais metais sužinoti, čia net svečias iš Švedijos atvyko. Žiūrėjo ir linksmai sakė, kad Senelis Šoveniuose toks pats kaip Laplandijoje.

Kiekvienas atėjęs traukė savo laimę ir klausė smagių Kalėdų senelio burtų. Pasirodo, kad nelaimių netūrėtų būti, o kiaulė ne toks ir blogas pranašas. Plojimų, džiaugsmo,  palinkėjimų čia netrūko. Keliavo iš šventės visi linksmi ir džiaugėsi, kad Kalėdos buvo dosnios, linksmos, o svarbiasia – su sniegu.


Valentinas Gudėnas