Naujienos

Paroda „Džiugesio tiltai“

VŠĮ „Atvertos langinės“ jau kelinti metai iš eilės organizuoja vaikų plenerus skirtus mūsų kraštiečio Kajetono Sklėriaus (1876–932) vardui atminti ir įamžinti. Šį kartą Svėdasų bibliotekos meno galerijoje eksponuojama 30-ties drobių ir keliolikos  keramikos kūrinių paroda „Džiugesio tiltai“.

Darbai sukurti 2017–2018 metais Kunigiškių I kaime etnoarchitektūrinėje sodyboje vykusiuose vaikų pleneruose, kuriuose dalyvavo vaikai ne tik iš aplinkinių rajonų, bet ir iš kaimyninės Latvijos.

Plenero dalyviai  iki jų piešė ir menu užsiėmė tik per privalomas dailės pamokas mokykloje. Padedant dailės mokytojai metodininkei Kristinai Striukienei ir keramikei Dangirai Pyragaitei, moksleiviai sėmėsi tapybos ir keramikos paslapčių.

Vaikams buvo sukurta terpė ne konkuravimui ir rezultato siekimui, o saviraiškai ir meniniams gebėjimams atsiskleisti. Kūrybinio įkvėpimo ir idėjų jie sėmėsi kartu keliaudami, lankydami nacionalinius muziejus, istorines ir gamtines vietoves, dalyvaudami aukštųjų mokyklų dėstytojų ir mokslo darbuotojų jiems vedamuose kūrybiniuose-praktiniuose užsiėmimuose, bendraudami su muziejininkais ir kraštotyrininkais.

Džiugu, kad vyksta tokie puikūs plenerai, kurių rezultatais galime grožėtis parodų metu. Dėkojame VŠĮ „Atvertos langinės“ ir  Rūtai Stanevičienei už vaikams suteiktą galimybę kurti.

Parengta remiantis Všį „Atvertos langinės“ informacija
Dalia Paulavičienė