Naujienos

Rašytojas Rimantas Povilas Vanagas paminėjo jubiliejinius savo metus

Auksinio spalio 10 dieną Anykščių krašto publicistas, prozininkas, poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Rimantas Povilas Vanagas minėjo jubiliejinę 70-mečio sukaktį.

Jubiliejinio vakaro Anykščių kultūros centre metu gerbiamą anykštėną sveikino Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, savivaldybės administracijos vadovai, kultūros įstaigų atstovai, rašytojo kūrybos gerbėjai.

Šventinio ir jaukus vakaro metu skambėjo ištraukos iš rašytojo R. P. Vanago kūrybos, savo fortepijonines improvizacijas rašytojui dovanojo muzikos pedagogas, fortepijono mokytojas Balys Meldaikis.

Renginio metu Jubiliatą kalbino Rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas poetas Vidmantas Kiaušas – Elmiškis.

Per keturiasdešimt originalių poezijos, prozos ir publicistikos knygų suaugusiems ir vaikams autorius su jam būdingu atkaklumu ir jautrumu gilinasi į autentiškas Lietuvos ir Anykščių krašto vertybes, savo įžvalgomis dalijasi Lietuvos žiniasklaidoje. Jo taiklus žodis, šalies kultūros procesų vertinimai nuolat sklinda iš Lietuvos kultūrinės spaudos ir interneto portalų puslapių.

Visuomeniškas, gebantis būti kultūros kelrodžiu ne tik Anykščiuose, bet ir visoje Lietuvoje, R. P. Vanagas anykštėnų vertinamas kaip išskirtinė laikmečio dovana. Pelnė ne vieną literatūrinę premiją, tarp jų – Vaižganto, Kultūros ministerijos, Antano Baranausko, T.Mikeliūnaitės  ir kt. Rašytojas yra Pasaulio anykštėnų bendrijos Garbės narys, taip pat Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Garbės galerijos narys, Anykščių rajono Garbės pilietis, o šiais, jubiliejiniais Lietuvai ir pačiam rašytojui metais, jis apdovanotas Anykščių rajono savivaldybės įsteigtu „Šimtmečio anykštėno“ ženklu.

Būkit pasveikintas visų nuo Šventosios…

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Alfredo Motiejūno