Naujienos

Kavarsko bibliotekoje kraštiečio, Rimanto Kisieliaus fotografijų paroda

Fotografijų ciklas Keturi metų laikai tai kvietimas pažvelgti į gamtą, kaip į didžiąją dieviškos visatos kūrėją siaurąja ir plačiąja prasmėmis.

Tik meditatyvus nusiteikimas/žvilgsnis mus gali palydėti jausti metų laikus giliau ir būti įžvalgesniais. Visa, ką mes įvardiname kaip gamta, tai harmoningos kosminės tvarkos visumos atspindys.  Gamtos keturių metų laikų ciklas simbolizuoja nesibaigiantį gyvenimą tarsi mandalos kūrimą, amžiną ratą, kur nuolat kintant spalvoms, formoms, kvapams, būviui... esmė išlieka nepaliečiama ir nekintanti.

Fotografija tai pomėgis atlydėjęs mane nuo vaikystės iki šių dienų. Pamenu, kai už sunkiai sutaupytus kišenpinigius 1967 m. įsigijau pirmąjį fotoaparatą “Smeną”. Mane visada žavėjo besikeičianti gamta ir kameros magija tai įamžinti. Dar ir šiandien pabėgęs nuo kasdieninės rutinos, jaučiu malonumą ir vidinį poreikį pasinerti į gamtą įvairiais metų laikais ir suradęs kažką unikalaus, sustabdyti tą kintančios gamtos akimirkos grožį kameros pagalba.

Norėtųsi fotografijai skirti dar daugiau laiko, tačiau  pomėgį tenka derinti su dailės mokytojo pareigomis Vilniaus mokyklose.

Šios fotografijos sukurtos su skaitmeniniu Canon 300D.

Nuoširdžiai dėkoju už buvimą kartu... (R. Kisielius)