Naujienos

Atrask ir pažink Svėdasus

Asociacija „Svėdasų bendruomenė“,  skatindama  vietinius  gyventojus ir svečius aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti, geriau pažinti miestelį, jau šeštus metus iš eilės organizavo orientavimosi varžybas  „Atrask ir pažink Svėdasus“. Šiais metais prie varžybų organizacinio komiteto prisijungė ir Svėdasų biblioteka.

Net trys iš 20 užduočių vyko bibliotekos erdvėse. Žodžių grandinėlė „atvedė“ į Svėdasų bibliotekos meno galeriją ieškoti kanklininko Lašo, smalsiai stebėjome, kaip dalyviams sekasi naudotis enciklopedijomis ir pažinti Svėdasus per knygą.

Šiemet į orientavimosi varžybas pasivaržyti susirinko 9 komandos – 34 įvairaus amžiaus dalyviai. Pasivaržyti atvyko ne tik sportiški vyrukai, bet kartu su vaikais  varžytis susiruošė ir mamos,  tėčiai. Varžybų dalyviai turėjo surasti 10 punktų, atlikti logines ir sportines užduotis, kuo greičiau įveikti trasą. Prireikė ne tik fizinės ištvermės, bet ir gebėjimo atidžiai perskaityti informaciją, greitai susiorientuoti, rasti nuorodas į kitą punktą. Teko irtis baidarėmis ir ieškoti užduoties ežere, išspręsti smagų testuką apie J. Tumą–Vaižgantą,  žaisti batų krepšinį ir atspėti, su kokiu žymios kraštietės kūriniu susijusi ši užduotis, kurti ketureilį Svėdasams, ir dar labiau pažinti šį miestelį ir jo žmones, atliekant kitas užduotis.

Varžybų nugalėtoja tapo komanda „Keturi“. Tačiau pralaimėjusių nebuvo, nes visi patyrė lenktyniavimo malonumą, azartą, linksmai praleido sekmadienio popietę su draugais, giminaičiais ar šeimos nariais.

Orientavimosi varžybos „Atrask ir pažink Svėdasus“ tapo gražia tradicija, pritraukiančia  vis daugiau dalyvių. Kas negalėjo sudalyvauti šiemet, džiugiai visų lauksime kitais metais!

Inga Kilienė
Nuotraukų autorius – Nerijus Gliaudelis