Naujienos

Kraštotyrininko, fotografo Tautvilio Užos fotografijų parodos pristatymas Debeikių bibliotekoje

„Prisiminimai ir noras juos išsaugoti būdinga kiekvienam žmogui. Mes dažnai mintimis grįžtame į praeitį, kuri be abejo, susijusi su laiku,  vieta, žmonėmis. Troškimas nepamiršti liudija mūsų pastovumą, pagarbą istorijai“.

Tautvilis Uža

Liepos 12 d. Debeikių bibliotekoje vyko Tautvilio Užos fotografijų parodos pristatymas „Gimtinės žmonės ir gamtos peizažai“. Autorius pristatė eksponuojamas fotografijas, kuriose užfiksuota Viešintų miestelio žmonės, gamtos vaizdai. Bet autoriaus žodžiai viską pasako kaip yra iš tikrųjų artimas savas kraštas. „Nors jau nemažai laiko gyvenu toli nuo gimtųjų Viešintų, bet šis miestelis, jį supantys kaimai iki šiol artimi ir brangūs. Mintimis aš visada su šiuo kraštu, gal dėl to ir kilo noras įamžinti jį nuotraukose, atsiminimuose“.

Kraštotyrininkas yra parašęs ir išleidęs penkias knygas, kurios buvo pristatytos susitikimo metu. Labai džiugu ir malonu, kad autorius Debeikių bibliotekai padovanojo knygas. Kiekvienoje parašęs palinkėjimus debeikiečiams ir skaitytojams. Palinkėjimas knygoje „Iš širdies – viešintiškiai“ „Mieli debeikiečiai, su viltimi, kad ši knyga pagilins ne tik istorines žinias apie Viešintų kraštą, bet ir pažadins amžiną patriotizmo jausmą. Pagarbiai knygos autorius Tautvilis Uža, Debeikiai, 2018-07-12“.

Pabaigoje knygų autoriaus buvo sugalvojęs trumpą tęstą apie Viešintas. Sužinojome kiek yra Viešintų miestelyje gandrų lizdų, koks aukštis televizijos bokšto, kiek bažnyčia turi bokštų. Susitikimas buvo mielas ir nuoširdus, nes visiems dalyvavusiems labai patiko.

                                                                                                   
Debeikių filialo bibliotekininkė
Ingrida Markuns