Naujienos

Biblioteka siūlo moksleiviams elektronines knygas

Mokslo metai baigėsi, tačiau moksleivių laukia privalomos literatūros sąrašai. Vasaros atostogų metu daugiau laiko galima skirti skaitymui, todėl išauga grožinių knygų poreikis.


Dabar bibliotekoje galima gauti prieigą prie nemokamų skaitmeninių knygų ir skaityti nuotoliniu būdu. Moksleiviams biblioteka gali pasiūlyti kelis šaltinius, kur galima rasti reikiamą literatūrą. Tai „Vyturio“ leidyklos skaitmeninė biblioteka ir epaveldas.

„Vyturio“ leidykla suteikė galimybę bibliotekų skaitytojams iki 2018 metų pabaigos naudotis suskaitmenintomis knygomis. Tereikia užeiti į viešąją biblioteką ir klausti prisijungimo kodo. Susikūrus paskyrą svetainėje http://www.vyturys.lt, galima skaityti bet kur ir bet kada savo išmaniuosiuose įrenginiuose. „Vyturio“ skaitmeninėje bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų bet kokio amžiaus skaitytojams. Patogu naudotis, nes knygos suskirstytos pagal apytiksles amžiaus grupes, o kūriniai pateikti pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą ir suskirstyti pagal klases.

 Epaveldas – tai suskaitmeninto Lietuvos kultūros paveldo portalas. Jame suskaitmeninta Lietuvos dokumentinis paveldas, muziejinės vertybės, muzikos kūriniai ir lietuvių literatūros klasika nuo XIII iki XX a. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka jau suskaitmenino per 700 lietuvių literatūros klasikos kūrinių, kurie išskirti atskiroje el. klasikos bibliotekoje adresu: http://www.epaveldas.lt/lietuviu-literaturos-klasika

Lietuvių literatūra pateikta pagal šiuos laikotarpius:
senosios lietuvių literatūros klasikos kūriniai – XIII-XVIII a.,
naujųjų laikų (XIX a. ir XX a. I pusė),
šiuolaikinės lietuvių literatūros klasikos kūriniai.
Portale pateikti kiekvieno laikotarpio kūrinių sąrašai.

Skaitytojai portale ras K. Donelaičio poemą „Metai“, A. Baranausko poemą „Anykščių šilelis“, V. Mykolaičio-Putino romaną „Altorių šešėly“, I. Šeiniaus romaną „Kuprelis“, V. Mačernio „Poeziją“, D. Grinkevičiūtės „Lietuviai prie Laptevų jūros“, M. Katiliškio „Užuovėja“, S. Parulskio „Marmurinis šuo“ bei daugybę kitų kūrinių.

Paiešką galima vykdyti adresu: http://www.epaveldas.lt/e_klasikos-paieska

Paieška vykdoma vieno langelio principu, arba naudojantis išplėstine paieška.

Knygas galima užsisakyti ir į elektronines skaitykles, esančias skaitykloje.

V. Budavičienė