Naujienos

Fotomenininko A. Miksys paroda „Baxt“ Troškūnų bibliotekoje

Birželio 17 d. Troškūnų bibliotekoje fotomenininkas Andrew Miksys pristatė fotografijų parodą iš ciklo „Baxt“ “ (iš romų kalbos – laimė, sėkmė).

Fotografijose — romų iš Vilniaus, Žagarės, Eišiškių ir Troškūnų gyvenimo akimirkos. Renginio metu vyko diskusija apie romų tautybės žmones, jų žmogiškumą, išsaugotas tradicijas moderniame pasaulyje, prie kurių jie greitai išmoko prisitaikyti. Parodos pristatyme dalyvavo ne tik pats autorius A. Miksys, bet ir jo tėvai, žmona ir vietinės romų bendruomenės nariai.

Amerikos lietuvis Andrew Miksys jau kurį laiką gyvena tarp dviejų žemynų – beveik prieš dvidešimtmetį susižavėjęs Lietuva, menininkas migruoja tarp gimtojo Sietlo ir Vilniaus. Fotomenininkas yra susikoncentravęs į socialinę fotografiją, pasirenka akcentuoti mažumas: taip gimė projektas apie romus „Baxt“, įkvėptas Lietuvos kaimo diskotekų atmosferos atsirado projektas „DISKO“ (2013), apie Baltarusiją ir paprastus šalies žmones „TULIPS“ (2016).

A. Miksys fotografijos darbai pristatyti įvairiose pasaulio šalyse, 2002 m. žurnalo „Photo District News“ jis išrinktas vienu iš „30 iškilusių fotografų“, o 2006 m. žurnalo „Slate“ išrinktas „Slate‘s mėnesio menininku“. A. Miksys taip pat yra gavęs prestižinę John Simon Guggenheim fondo premiją 2000 m. 2016 m. Lietuvos kultūros ministerija fotografą apdovanojo Balio Buračo meno fotografijos premija.


Paroda veiks iki rugpjūčio 3 d.


Troškūnų bibliotekos informacija