Naujienos

Ar skaitysiu!?

Ką dabar laisvalaikiu veikia 13-15 metų paauglys? Jis noriai įsijungia televizorių ar kompiuterį ir pasyviai stebi per daug nekvaršindamas sau galvos. Kartais į rankas pasiima laikraštį ar žurnalą ir permeta akimis į jį neįsigilindamas. O knyga į rankas patenka vis rečiau ir išslysta ji ilgai neužsibuvus.


„Pagaliau džiaugiamės tikra vasara – baigėsi mokslo metai!“– sako Joris.
„O ką veikti?“ – nerimauja Dominykas.
Su džiaugsmu ir klausimais į biblioteką suėjo paaugliai.

Leisti laiką galima įvairiai. Štai daugelis iš jūsų tikriausiai neįsivaizduoja gyvenimo be kompiuterio ir interneto. Ir tai visai neblogai. Beveik taip pat gerai, kaip skaityti knygas. Tik internete galima pasiklysti – ten visko tiek daug, kad gali nerasti to, ko nori, arba  surasti tai, kas visai nereikalinga. Užtat kai paimi į rankas knygą, jau pagal pavadinimą gali nuspręsti, ar ji įdomi. Ir beveik niekada nesuklysi.

Vaikams atrinkau ir pristačiau knygas: Ana Frank „Dienoraštis“, Rebeka Una „Atjunk“, Vladimiras Železnikovas „Baidyklė“, Gudule „Man keturiolika, ir aš bjauri“ – tai tos knygos, kurias paaugliai skaito ir jose atranda daugybę atsakymų į jiems rūpimus, paauglystėje kamuojamus klausimus.

Situacija nelinksma, todėl mes, bibliotekininkai, ir stengiamės paaugliams kuo įdomiau pristatyti įvairius rašytojus ir naujus jų kūrinius.

Viešintų filialo bibliotekininkė Jolanta Mameniškienė